Warta lepsza od trzecioligowca

Warta Poznań pokonała Górnika Łęczna 2:0.


Sparing rozegrano na boisku ze sztuczna trawą w Grodzisku Wlkp. Oba gole strzelił bardzo nieskuteczny w rundzie jesiennej Paweł Posmyk. Najpierw w 24 min Paweł Iwanicki odebrał piłkę obrońcy Górnika i podał do Posmyka, który strzałem z 10 m pokonał mającego na koncie występy w reprezentacji Polski Jakuba Wierzchowskiego. Drugi gol padł w 80 min po widowiskowej akcji Davida Paku-Tscheli. Ten zagrał piętą, przerzucił sobie piłkę nad głową i zagrał do Krzysztofa Piskuły. W końcu piłka trafiła do Posmyka, który znów pokonał bramkarza. - Jestem zadowolony z gry i z wyniku, bo Górnik to pierwszoligowiec grający w trzeciej lidze - mówił trener Warty Bogusław Baniak.

W zespole Warty zagrał testowany bramkarz Tomasz Grabowski. - Zagrał słabo, ale dostanie jeszcze szansę - informuje trener "Zielonych". Kolejny sparing Warta rozegra w sobotę w Szamotułach, a jej rywalem będzie Victoria Koronowo. Od soboty z kadrą pierwszego zespołu znów mają trenować juniorzy Maksymilian Jankowski i Damian Pawlak, którzy nadrabiali zaległości w szkole.

Warta Poznań - Górnik Łęczna 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Posmyk (24.), 2:0 Posmyk (80.)

Warta: Szmatuła (46. Grabowski) - Cudny (65. Ignasiński), Truszczyński, B. Jankowski, Kaczorowski (35. Marcinkiewicz) - Magdziarz (75. Kikowski), Ngamayama (46. Otuszewski), Bekas, Piskuła (85. Szajek) - Iwanicki (65. Paku Tshela), Posmyk (81. Biegański).