Apetyt na finały i medale młodych lekkoatletów

LEKKOATLETYKA. Dziesięcioro zawodników reprezentujących kluby z regionu radomskiego weźmie udział w rozpoczynających się w piątek halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale.


Tradycyjnie najsilniejszą ekipę wystawi ZTE Radom. Wśród ośmiorga lekkoatletów największe szanse na przywiezienie ze Spały medalu ma juniorka Karolina Jaroszek. Radomianka wystąpi w biegu na 60 m przez płotki. Zapewne apetyt na powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku, którym było wywalczenie brązowego medalu w tej samej konkurencji, ma inny podopieczny Marcina Waśniewskiego - Krzysztof Pawłowski.

O udział w finałach swoich konkurencji będą walczyć również pozostali juniorzy ZTE: Marta Banasik (bieg na 60 m), Katarzyna Ślusarczyk (bieg na 400 m) i Andrzej Kaźmierczak (pchnięcie kulą) oraz juniorzy młodsi: Izabela Woźniak (bieg na 60 m przez płotki), Dominik Witczak (pchnięcie kulą) i Patryk Sadkowski (bieg na 300 m).

W Spale zaprezentuje się także zawodnik Starówki Radom Kacper Kornelli, który pobiegnie wśród juniorów młodszych na dystansie 60 m przez płotki: - Już sam udział w finale byłby dla niego dużym osiągnięciem - ocenił trener lekkoatlety Henryk Witkowski.

W gronie juniorek młodszych zaprezentuje się natomiast specjalistka od biegu na 600 m Anna Pacholska z Olimpu Kozienice.