Sport w skrócie

PŁYWANIE

Dwa finały Soboń

Szóste miejsce Martyny Soboń w finale na 100 i 200 m stylem klasycznym to największe osiągnięcie reprezentantów Wodnika Radom podczas mistrzostw Polski 13-latków, które w miniony weekend odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Co ciekawe, radomianka w obu konkurencjach uzyskała lepsze czasy w eliminacjach. W finałowych wyścigach natomiast szóstą pozycję zapewniły jej rezultaty: 1:20.20 min (100 m stylem klasycznym) oraz 2:48.45 min (200 m). W Ostrowcu w barwach Wodnika oprócz Soboń wystartowali także Ada Kamienik, Paulina Zakrzewska i Patryk Kurasiewicz. W swoich konkurencjach uplasowali się jednak poza pierwszą szesnastką.

TENIS STOŁOWY

Wabik na Węgrzech

Radomianka Sandra Wabik wzięła udział w turnieju z serii Pro Tour w Ketskemet na Węgrzech mającym rangę Międzynarodowych Mistrzostw Węgier w Tenisie Stołowym w kategorii kadet (rocznik 1993 i młodsi). W grze indywidualnej Wabik uplasowała się na miejscu od 32 do 48. Natomiast w rywalizacji drużynowej wraz z Klaudią Kusińską i Pauliną Nowacką zajęła miejsce od 5 do 8 na 32 startujące ekipy. W zmaganiach deblistek w parze z Natalią Ciężczyk radomianka wywalczyła pozycję w drugiej szesnastce.

Co warte podkreślenia, 13-letnia Wabik była najmłodszą zawodniczką w sześcioosobowej kadrze Polski i rywalizowała z tenisistkami o dwa lata starszymi od siebie. Udanym występem na Węgrzech radomianka zapewniła sobie wyjazd na następny turniej z cyklu Pro Tour, który odbędzie się w czeskim w mieście Hodonin w dniach 8-10 lutego.

ŁUCZNICTWO

Z rekordem

Cztery miejsca na podium wywalczyli reprezentanci ŁKS-u Radom podczas halowych zawodów rozegranych w Radzyminie. Wśród seniorek trzecie miejsce przypadło Agacie Piróg. Z kolei w kategorii juniorek Emilia Jędra była najlepsza w eliminacjach, ale w finałowych rundkach zajęła ostatecznie drugą pozycję. Wśród juniorek młodszych trzecia była Joanna Gorczyca. Nie lada wyczynem popisał się tymczasem Kamil Kośla, który w najmłodszej kategorii wiekowej okazał się bezkonkurencyjny zarówno w kwalifikacjach, jak i w finałowych rundkach. Co więcej, wynik osiągnięty podczas jednego z przejść (116 punktów na 120 możliwych) jest jego nowym rekordem życiowym. Ze starszymi zawodnikami w Radzyminie rywalizowali także młodzicy radomskiego klubu. Ostatecznie Cezary Szoja był szósty, a Rafał Kośla - ósmy.

BOKS

Dwóch w kadrze

Zawodnicy radomskiej Broni: Patryk Szydłowski oraz Artur Tomczyk otrzymali powołania na zgrupowanie kadry Polski kadetów, które odbędzie się w dniach 2-14 lutego w Wiśle. Szydłowski ze względu na wiek w Polsce jest już juniorem, jednak na arenach międzynarodowych z powodu innych limitów wiekowych występowałby jeszcze jako kadet. Przypomnijmy, że Szydłowski to aktualny brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zdobywca drugiego miejsca w Pucharze Polski. Z kolei Tomczyk jest aktualnym złotym medalistą PP oraz ćwierćfinalistą OOM.