Piłkarze Pelikana Łowicz pojechali na obóz

W poniedziałek 20 piłkarzy Pelikana Łowicz wyjechało na tygodniowe zgrupowanie. W kadrze nie ma Radosława Kowalczyka, któremu odnowiła się kontuzja
Podopieczni trenera Bogdana Pisza pojechali do Zaździerza koło Połock, gdzie będą przygotowywać się do rundy rewanżowej. W 20-osobowej kadrze znalazło się czterech nowych graczy. Trener Pisz przed rundą wiosenną przede wszystkim zdecydował się wzmocnić defensywę, dlatego wśród nowych graczy jest bramkarz, dwóch obrońców oraz pomocnik. Bramkarzem jest Marcin Ludwikowski, który występował m.in. w Widzewie, Turze Turek, a ostatnio był zawodnikiem trzecioligowego Mieszka Gniezno. Dwójka nowych obrońców to 31-letni Maciej Pastuszka i o trzy lata młodszy Marcin Staniek. Obaj mają za sobą występy w ekstraklasie. Pasztuszka, który jest wychowankiem Korony Kielce, w I lidze grał m.in. z Robertem Wilkiem w Wiśle Płock, a Stanek - w Odrze Wodzisław. Ostatnim nowicjuszem jest pomocnik Adam Kardasz, który był wcześniej zawodnikiem Chemika Bydgoszcz, Widzewa, Unii Janikowo, a przez ostatnie dwa lata grał w Victorii Koronowo.

Pozostałych 16 zawodników trenujących w ośrodku w Zaździerzu już grało jesienią w Pelikanie. - Na obozie będziemy pracować nad siłą i wytrzymałością - zapowiada Andrzej Miziołek, kierownik drużyny. Tymczasem szkoleniowca z Łowicza martwi kontuzja doświadczonego napastnika Radosława Kowalczyka, który nie pojechał na obóz, by w tym czasie przejść specjalistyczne badania lekarskie w Łodzi. Piłkarze Pelikana wrócą do domów 25 stycznia, a dzień później na stadionie OSiR w Łowiczu rozegrają sparing z Wartą Sieradz.

Kadra Pelikan na obozie: Jakub Studziński, Mariusz Jędrzejewski, Marcin Ludwikowski, Michał Brzózka, Zbigniew Czerniak, Marcin Pacan, Przemysław Pomianowski, Tomasz Styszko, Łukasz Znyk, Maciej Pastuszka, Marcin Staniek, Michał Adamczyk, Piotr Gawlik, Robert Hyży, Bogdan Jóźwiak, Maciej Wyszogrodzki, Michał Łochowski, Adam Kardasz, Marcin Kosiorek, Robert Wilk.