Duży spadek Rosasportu

KOSZYKÓWKA. To nie był udany weekend dla drugoligowych zespołów z Radomia. Obie nasze ekipy przegrały swoje spotkania.

W konfrontacji Rosasportu z OSSM-em Sopot w składzie gospodarzy zabrakło rosłych Karola Gutkowskiego, który z powodu kontuzji nie zagra do końca sezonu, oraz zdyskwalifikowanego na pięć meczów za niesportowe zachowanie podczas spotkania z AZS Kutno Tomasza Sosnowika. Brak tych zawodników aż nadto był widoczny w podkoszowej rywalizacji z wysokimi sopocianami. O losach meczu w dużej mierze zadecydowała wyraźnie przegrana pierwsza kwarta.

Trzecia porażka z rzędu spowodowała, że Rosasport zajmuje obecnie ósme miejsce w ligowej tabeli.

Sposobu na rywali nie znaleźli także koszykarze AZS-u Politechnika Radomska. Podopieczni Marka Brzeźnickiego przegrali wszystkie kwarty i nawet na moment nie zagrozili drużynie Alby Chorzów. Radomianie plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli grupy C.

GRUPA A

ROSASPORT RADOM - OSSM SOPOT 68:75

Kwarty : 13:24, 19:17, 17:20, 19:14. Rosasport : Baszak 20, Wróbel 17, Ignatowicz 10, Podkowiński 8, Kapturski 6, Pawlak 4, Kogut 2, Mroczek 1, Zalewski 0.

Pozostałe wyniki 18. kolejki : OSSM PZKosz Warszawa - ŻTS Nowy Dwór Gdański 80:74, Pierniki Toruń - Astoria Bydgoszcz 87:62, AZS WSGK Kutno - Tur Bielsk Podlaski 83:65, Legia Warszawa - Mostostal Białystok 66:69, Norgips Piaseczno - ŁKS Petrolinvest Łódź 80:79, Bonduelle Harmattan Gniewkowo - Tempcold Warszawa 85:79.

GRUPA C

ALBA CHORZÓW - AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 88:64

Kwarty: 24:15, 23:13, 25:23, 16:13.

Politechnika : Wiklik 17, Mikina 12, Hernik 10, Plutka 10, Chojecki 7, Sebrala 4, Pycia 4, Kulik 0, Wróbel 0, Bębenek 0, Badeński 0.

Pozostałe wyniki 18. kolejki : UMKS Kielce - Pogoń Ruda Śląska 103:81, MMKS Dąbrowa Górnicza - Hawajskie Koszule Żory 104:70, Wisła Kraków - MCKiS AND BUD Jaworzno - przełożony na 30 stycznia.