Wygrana Ślepska Augustów w II lidze siatkówki

Zarówno siatkarze Ślepska Augustów, jak i dość nieoczekiwanie siatkarki BTPS Białystok rozegrały pięciosetowe spotkania w II lidze. Wygrali tylko ci pierwsi.

Augustowianie pokonali u siebie 3:2 Wilgę Garwolin i awansowali do pierwszej czwórki rozgrywek, która będzie walczyć o awans.

- Znowu mieliśmy kłopoty z przyjęciem, z którym nie potrafimy sobie poradzić od początku sezonu - mówi trener Adam Aleksandrowicz. - Cały zespół z Romanem Roszkowskim, którego przesunęliśmy na pozycję libero, przyjmował słabo. Na szczęście gramy dobrze blokiem i temu zawdzięczamy zwycięstwo. Piątego seta przegrywaliśmy 0:4, ale dzięki blokowi wygraliśmy do 11.

Ślepsk czekają dwa tygodnie przerwy, gdyż na prośbę Legii następny mecz z warszawianami został przesunięty na 10 lutego. Z kolei starcie siatkarzy Pronaru Hajnówka z GTS-em Gdańsk z minionej kolejki odbędzie się dopiero pojutrze.

Niewiele brakowało, by meganiespodziankę sprawiły siatkarki BTPS-u. Białostoczanki w Legionowie, na boisku lidera rozgrywek, wygrywały 2:1. Niestety, czwartego seta przegrały do dziewięciu, a w tie-breaku zdobyły tylko cztery punkty.

- Od początku dziewczyny zagrały z dużym zaangażowaniem, broniły takie piłki, że jeszcze w tym sezonie nie widziałem - twierdzi trener Sebastian Grzegorek. - Niestety, gdy lider wzmocnił zagrywkę, już tak dobrze nie było. W naszym przypadku teraz mniej ważne jest wygranie pojedynczego meczu. Musimy jak najlepiej przygotować się na mecze play-out o utrzymanie.

Ślepsk Augustów - Wilga Garwolin 3:2

Sety : 20:25, 26:24, 18:25, 25:19, 15:11.

Ślepsk : Malczewski, Szlejter, Babińczuk, Gołębski, Paciukanis, Korpak, Roszkowski (libero) oraz Bartoszewicz, Augustynowicz, Netter.

Pozostałe spotkania 12. kolejki : WTS Warka - Armat Kozienice 3:1, Pekpol Ostrołęka - AZS II Olsztyn 3:0, Pronar Hajnówka - GTS Gdańsk przełożone na środę, Ósemka Siedlce - Legia Warszawa przełożone na 26 stycznia.

Tabela II ligi

2. Pronar Hajnówka 11 27 30:11

4. Ślepsk Augustów 12 20 28:21

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play-out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu.

Legionovia Legionowo - BTPS Białystok 3:2

Sety : 23:25, 25:17, 24:26, 25:9, 15:4.

BTPS : Olszyńska, Piwko, Sekutowska, Właszuk, Mróz, A. Korol, Król (libero) oraz Okruszko, Chańko, Szulborska, M. Korol, Dąbrowska.

Pozostałe wyniki 12. kolejki : Sparta Warszawa - AZS AWF Warszawa 3:1, Budowlani Łódź - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1, ŁKS Łódź - Politechnika Radom 3:1, Jedynka Łomża - Nike Ostrołęka przełożone na środę.

9. Jedynka Łomża 11 7 12:29

10. BTPS Białystok 11 5 11:33