Klaudia Jans w 2. rundzie Australian Open

Zawodniczka Sopockiego Klubu Tenisowego Klaudia Jans awansowała do 2. rundy debla wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open.
Sopocka tenisistka w parze z Dunką Caroline Wozniacki w pierwszej rundzie turnieju odprawiły z kwitkiem włoski debel Sara Errani/Karin Knapp 1:6, 6:2, 6:0. Pomimo słabszego pierwszego seta Polka i jej partnerka potrafiły się na tyle zmobilizować aby w dwóch kolejnych odsłonach nie dać cienia wątpliwości rywalkom, kto w tym meczu jest lepszy. Dla Jans jest to rekordowe osiągnięcie, jeżeli chodzi o Australian Open, gdyż startując w nim przed rokiem w parze z francuską Staphanie Foretz odpadła w pierwszej rundzie.

W nocy z czwartku na piątek Polka i Dunka rozegrają mecz o awans do następnej rundy turnieju. Ich przeciwniczkami będą dwie Chinki Zi Yan i Jie Zheng sklasyfikowane na 7. miejscu w rankingu WTA Tour, a w tym roku przewodzące stawce w klasyfikacji WTA Races. Dla 24-letniej Jans zwycięstwo nad Chinkami byłoby nie lada wyczynem gdyż jak dotychczas nigdy nie awansowała do 1/16 tak wielkiej tenisowej imprezy. Wozniacki natomiast dobrze radzi sobie w grze pojedynczej gdzie dotarła już do trzeciej rundy, co niekoniecznie musi dobrze wróżyć jej grze w deblu.