Siatkarskie gwiazdy grają dla Agaty Mróz

Reprezentacja Polski, gwiazdy ligi, aukcje, licytacje, konkursy. W Bielsku siatkarscy kibice wrażeń będą mieć co niemiara, a cały dochód z meczu i wszystkich akcji dla chorej Agaty Mróz!
Agata Mróz ma przyjaciół w całej Polsce. W sobotę wielu z nich zjedzie na Podbeskidzie i pojawi się w bielskiej hali przy ulicy Rychlińskiego. Organizatorzy meczu "Dla Agaty" spodziewają się kompletu widzów. Spotkanie nie będzie chyba zabawą - dla naszych "Złotek" to ostatni sprawdzian przed wyjazdem do niemieckiego Halle, gdzie kadra będzie grała o awans na igrzyska. Z kolei w zespole Gwiazd Ligi są zawodniczki, które będą chciały udowodnić trenerowi Bonitcie, że to im należy się miejsce w zespole narodowym. Także trenerski duet Igor Prielożny i Jerzy Matlak jest gwarancją, że mecz będzie "na serio".

Na parkiecie bielscy kibice zobaczą aż siedem zawodniczek BKS-u Aluprof. W kadrze grają Milena Sadurek, Katarzyna Gajgał i Karolina Ciaszkiewicz, a w zespole Gwiazd - Joanna Staniucha-Szczurek, Natalia Bamber, Paulina Maj i Jolanta Studzienna.

- Zainteresowanie meczem jest bardzo duże. W piątek rano sprzedanych było już ponad czterysta biletów, dzwonią ludzie z całej Polski - mówi Ryszard Bortliczek, dyrektor klubu z Bielska.

Podczas przerwy między setami odbędą się licytacje. Będzie można zdobyć okolicznościowe kalendarze oraz m.in. koszulki naszych kadrowiczek. Bielski klub odda na licytację złoty medal z sezonu 2003/04 (wtedy w drużynie grała Agata Mróz). Polski Związek Piłki Siatkowej dodatkowo przekaże zawodniczce czek na 10 tys. zł. Magazyn "Supervolley" będzie licytował obraz olejny "Bitwa o Pekin", przekaże cały dochód ze sprzedaży miesięcznika podczas imprezy, a osobie, która zakupi najwięcej sztuk, ofiaruje piłkę z podpisami kadrowiczek!

Agata Mróz w Bielsku grała przez trzy sezony, mocno pomogła w zdobyciu złotych medali, w kadrze wywalczyła dwa mistrzostwa Europy. Obecnie walczy z ciężką chorobą, od kilku tygodni jest stale w szpitalu. Czeka ją przeszczep szpiku kostnego.

Przed halą warto zjawić się także kilka godzin wcześniej. O 10 pod obiekt zjedzie autobus stacji krwiodawstwa i będzie można oddać krew.

Początek dzisiejszego meczu o godz. 15. Transmisja w TV4. Ceny biletów - 18 (normalny) i 10 zł (ulgowy).