Jakie szanse przed polskimi siatkarzami?

Porażka w turnieju w Izmirze nie oznacza końca marzeń polskich siatkarzy o awansie do igrzysk olimpijskich. Drużyna Raula Lozano będzie miała jeszcze jedną szansę.
Zagra w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym. Wiosną odbędą się trzy takie turnieje: w Düsseldorfie (23-25 maja), Espinho (30 maja - 1 czerwca) i Tokio (31 maja - 8 czerwca). W pierwszych dwóch zagrają cztery drużyny, a w drugim - osiem, ponieważ turniej interkontynentalny został połączony z kwalifikacjami azjatyckimi (wezmą w nich udział: Japonia, Australia, Korea Południowa, Iran i Tajlandia). Kto obok gospodarzy zagra w tych turniejach, okaże się podczas losowania w lutym. Prawo do gry w turniejach mają trzy najwyżej klasyfikowane zespoły z Europy (w tym na pewno Polska), dwa z Ameryki Północnej, jeden z Ameryki Południowej (Argentyna), dwa z Azji (Indonezja i Tajwan), jeden z Afryki. Z turniejów interkontynentalnych do igrzysk awansują tylko zwycięzcy (plus najlepszy zespół azjatycki z Tokio).

Już awansowali:

Gospodarz: Chiny

Z Pucharu Świata: Brazylia, Rosja, Bułgaria

Z eliminacji w Ameryce Południowej: Wenezuela

Eliminacje europejskie trwają właśnie w Izmirze, podobnie jak eliminacje w strefie Ameryki Północnej i Środkowej (kończą się w sobotę). Eliminacje afrykańskie odbędą się od 1 do 10 lutego w Johannesburgu, a eliminacje azjatyckie od 31 maja do 8 czerwca w Tokio.

Porażka pozbawiła Hiszpanie ostatniej szansy na awans? Blog Pingpongi