Sport.pl

SPORT W SKRÓCIE

SIATKÓWKA. Resovia sparingowo

Siatkarze Asseco Resovii w czwartek i w piątek rozegrają mecze kontrolne. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala w czwartek o 16.30 zmierzą się w Jastrzębiu z Jastrzębskim Węglem, a w piątek o 10 zagrają w Sosnowcu z Płomieniem. W rzeszowskim zespole zabraknie wracającego do zdrowia Michała Kaczmarka, a także Krzysztofa Ignaczaka i Serba Aleksandra Mitrovicia, którzy w tureckim Izmirze walczą w turnieju kontynentalnym o olimpijski awans.

Tymczasem znane są już terminy rozegrania spotkań rzeszowskich siatkarzy w czwartej rundzie Challenge Cup. Resoviacy pierwszy mecz z bułgarskim Lukoilem Neftohimik Burgas rozegrają we wtorek 22 stycznia w Rzeszowie (godz. 18). Rewanż zaplanowano na 30 stycznia (środa), również na godz. 18.

PIŁKA NOŻNA. Stal rozpoczęła treningi

Trzecioligowi piłkarze Stali Watkem Rzeszów spotkali się we wtorek na pierwszym w nowym roku treningu. Podczas zajęć w Kielnarowej pojawiło się kilku nowych zawodników: słowacki obrońca Tomas Ivan, Nigeryjczycy: napastnik Emanuel Samson Udoudo oraz boczny obrońca Nnaose Chamberlin, a także Szymon Solecki, reprezentant Polski do lat 18, grający ostatnio w Polonii Warszawa. Ze Stalą trenował także Nigeryjczyk Tevim Ojirogbe, który w Rzeszowie przebywa już pół roku, ale nie mógł występować w rozgrywkach.

Do 21 stycznia stalowcy trenować będą w Kielnarowej i w Rzeszowie. Później wyjadą na ośmiodniowy obóz do Makowa Podhalańskiego.

ŻUŻEL. Woodward szósty

Obcokrajowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów Australijczyk Cameron Woodward zajął szóste miejsce w rozegranej w Newcastle czwartej eliminacji indywidualnych mistrzostw Australii. W turnieju głównym Woodward zdobył dziewięć punktów (3,0,1,3,2), a w finale B przegrał tylko ze Szwedem Fredrikiem Lindgrenem. Zawody wygrał inny z Australijczyków, Chris Holder, który praktycznie zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Woodward jest piąty ze stratą siedmiu punktów do drugiego miejsca i trzech do trzeciego. Ostatnia runda odbędzie się w piątek w Sydney.