Piłka nożna. Przyspieszona runda IV-ligowców

Wyjątkowo wcześnie zakończą się w tym roku rozgrywki piłkarskiej IV ligi. Ostatnia kolejka zostanie rozegrana już 31 maja.
Na 15 marca zaplanowano rozpoczęcie rundy rewanżowej w III lidze. Tydzień później (22 marca) na boiska mają wybiec IV-ligowcy. Sześciu naszych reprezentantów w tej klasie: częstochowski Włodar i Victoria oraz MKS Myszków, Zieloni Żarki, Orzeł Babienica i Sparta Lubliniec, rozegra przyspieszoną rundę. Zamiast w połowie czerwca rozgrywki zakończą się pod koniec maja. Wszystko przez to, że Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył baraże o wejście do nowej II ligi na 14 i 18 czerwca. Zagra w nich 16 mistrzów IV lig (po reorganizacji od sezony 2008/2009 najwyższa klasa rozgrywek będzie nazywana ekstraklasą, dzisiejsza druga liga zostanie pierwszą, a trzecia drugą).

W okręgu śląskim jako jedynym w Polsce są dwie grupy IV ligi i dlatego rozgrywki muszą zakończyć się odpowiednio wcześniej, by był czas, aby rozegrać mecze barażowe pomiędzy zwycięzcami I i II grupy. Odbędą się one 4 i 7 czerwca. Dlatego Śląski ZPN w Katowicach został zmuszony do korekty terminarza.