Przed meczem Start AZS Lublin - Big Star Tychy

W XVII kolejce rozgrywek I-ligowi koszykarze Startu AZS spotkają się w środę z Big Starem Tychy. Początek meczu o godz. 18.
Oba zespoły dzieli różnica 10 punktów. Ślązacy zgromadzili ich 26, co daje im szóstą pozycję. Lublinianie w tym sezonie jeszcze nie wygrali i zamykają ligową tabelę. W pierwszym spotkaniu tych zespołów zdecydowanie lepsza była drużyna z Tychów, która pokonała Start AZS 100:74. Najskuteczniejszym graczem Big Staru był Damian Kulig (27 pkt). Natomiast dla zespołu lubelskiego 21 punktów zdobył Paweł Hołota. Niestety ten gracz przeciwko tyszanom nie zagra, podobnie jak Jacek Olejniczak. Obaj są kontuzjowani. - Być może wystąpi już w naszych barwach skrzydłowy Łukasz Chelis ze Sportino Inowrocław - zapowiada Cezary Wicha, kierownik Startu. - Jest on wychowankiem Czarnych Słupsk. Warto przypomnieć, że w sobotę zadebiutował w naszym klubie rozgrywający Bartłomiej Czerkowski z Anwilu Włocławek i wypadł obiecująco. Nadal szukamy centra. Co do wyniku, to nie wiem jak będzie, ale bardzo przydałoby się nam pierwsze zwycięstwo.

W ostatniej kolejce oba zespołu solidarnie przegrały. Lublinianie ulegli w Rybniku MKKS 72:93, a Big Start poległ w Białymstoku z Żubrami (65:79).