Sport.pl

Legenda stanie się też patronem

Pod koniec roku prezydent Krakowa przygotował projekt uchwały o nadaniu stadionowi Wisły imienia Henryka Reymana. Pierwsze czytanie projektu odbędzie się już w środę na posiedzeniu rady miasta
Już na początku sierpnia informowaliśmy, że TS rozpoczął starania o nadanie patrona stadionowi przy Reymonta. W ten sposób wnioskodawcy chcą nawiązać do ponad stuletniej tradycji klubu. Henryk Reyman, reprezentant Polski i olimpijczyk, był legendą Wisły.

Uroczystość nadania imienia może odbyć się jeszcze przed zakończeniem rozbudowy stadionu. - Nie musimy czekać - uważa Krystyna Kollbek-Myszka, referentka projektu.

Miasto zapewnia, że tym razem nie będzie prawnych wątpliwości w sprawie nazwania stadionu. Dwa lata temu głośnym echem odbiło się zamieszanie wokół nadania imienia obiektom Cracovii. Okazało się, że decyzja rady miasta w tej sprawie była bezzasadna, bo miasto nie było właścicielem terenu. - Zlecieliśmy ekspertyzy prawne i opinie są jednoznaczne. Jako właściciel stadionu Wisły, miasto może nadać mu patrona - zapewnia Kollbek-Myszka.

Pomysł nadania stadionowi patrona wyszedł od Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków i TS Wisła. Prezes Ludwik Miętta-Mikołajewicz sugerował też, by przenieść na teren stadionu pomnik Reymana. Obecnie znajduje się on na uboczu, w mało chlubnym sąsiedztwie budki z fast-foodem.

- Będziemy chcieli upamiętnić w jakiś sposób nowego patrona stadionu. Być może pomnik zostanie przeniesiony. Na konkretne rozwiązania przyjdzie czas po przyjęciu uchwały przez radę miasta - twierdzi Kollbek-Myszka.