Najmłodsi przy stołach

Pingpongiści rozpoczęli nowy rok od rywalizacji najmłodszych. W sali na lubelskim Globusie rywalizowali skrzaci i żacy. Pierwsi rozgrywali drugi, a żacy już trzeci turniej klasyfikacyjny.

W imprezie, której organizatorem był Sygnał Lublin, wystartowały prawie dwie setki dzieciaków z 23 klubów. Najlepiej wypadli reprezentanci Dystansu Niedźwiada, którzy trzykrotnie stanęli na podium. Większych niespodzianek nie było i w zasadzie zwyciężali lub dochodzili do finału zawodnicy najwyżej rozstawieni. - Wyjątkiem od tej reguły była postawa Sylwii Majsterek z Promyka Sobolew, która, debiutując w tej imprezie, po niezwykle zaciętej walce pokonała rozstawioną z numerem pierwszym Kaję Bryś z UKS Kępa Piotrawińska 3:2 - mówi Zdzisław Waśkowski, prezes LOZTS. - Natomiast zgodnie z przewidywaniami toczyła się walka w kategorii skrzatów. Tu po raz drugi najlepszy okazał się Jakub Kapusta. Zawodnik Legionu Grabów Szlachecki wygrał w finale z Dawidem Smykiem (Lewart) 3:1. Na wysokim poziomie grały także żaczki. Tym razem lepsza okazała się Dagmara Baranowska z Dystansu, która zrewanżowała się Karolinie Lalak (Sygnał Lublin) za porażkę na poprzednim turnieju.

Natomiast wśród żaków po raz trzeci w tym sezonie wygrał Rafał Wolniarczyk z Bobrów Bobrowniki, ale nie przyszło mu to łatwo, gdyż w finale pokonał Pawła Wójcika (Dystans) tylko 3:2.

Wyniki - skrzatki: 1. Sylwia Majsterek (UKS Promyk Sobolew), 2. Kaja Bryś (UKS Kępa Piotrawińska), 3. Klaudia Kowalczyk (Arka Ryki), 4. Aleksandra Powroźnik (Dystans Niedźwiada); skrzaci: 1. Jakub Kapusta (Legion), 2. Dawid Smyk (Lewart), 3. Mateusz Baranowski (Dystans), 4. Szymon Kowalski (ULKS Dzierzkowice); żaczki: 1. Dagmara Baranowska (Dystans), 2. Karolina Lalak (Sygnał), 3. Joanna Kuchnia (Arka), 4. Anna Nowicka (Legion); żacy: 1. Rafał Wolniarczyk (Bobry), 2. Paweł Wójcik (Dystans), 3. Konrad Kowalczyk (Arka), 4. Jakub Bartosiak (Ruch Lublin).