Kolejny worek medali Wodnika

PŁYWANIE. Aż 14-krotnie na podium stawali zawodnicy Wodnika Radom podczas Grand Prix Legionowa.

Spośród 15-osobowej reprezentacji radomskiego klubu dwukrotnie bezkonkurencyjna okazała się Adrianna Nasiełowska, która w gronie dziewcząt z rocznika 1997 wywalczyła złoto na dystansie 50 m stylem motylkowym i dowolnym. Na najwyższym stopniu podium wśród 12-latek stanęły również Paulina Nowak (100 m stylem klasycznym) i Sylwia Busse (50 m stylem motylkowym), a w kategorii chłopców 10-letnich i młodszych w wyścigu na 50 m stylem motylkowym triumfował Oskar Kalbarczyk. Złotym medalem wywalczonym wśród 11-latków na dystansie 50 m stylem klasycznym może również pochwalić się Jakub Fedorowicz, który ponadto zdobył srebro w wyścigu na 100 m stylem zmiennym. Druga zarówno na 100 m stylem zmiennym, jak i dowolnym była z kolei 12-latka Izabella Dymon. W swoich kategoriach wiekowych trzecie miejsca zajęli natomiast: Małgorzata Gębczyk, Adrianna Mendyk, Krzysztof Głogowski oraz dwukrotnie Filip Sulima.

Młodzi adepci Wodnika z Legionowa wrócili także z pięcioma dyplomami za zajęcie miejsc od 4 do 6.

Ponadto puchary za jeden najlepszy wynik w punktacji wielobojowej FINA otrzymały: Adrianna Nasiełowska (za zajęcie pierwszego miejsca na 50 m stylem motylkowym), Izabella Dymon (za zajęcie drugiego miejsca na 100 m stylem dowolnym) oraz Paulina Nowak (za zajęcie trzeciego miejsca na 100 m stylem klasycznym).