W styczniu są ważniejsze mecze

To nie był udany początek roku dla koszykarek Inei-AZS Poznań - w Gdyni przegrały z Lotosem różnicą aż 30 pkt.
To pierwsza w tym sezonie tak wysoka porażka poznańskiej drużyny. Pierwsza połowa na to nie wskazywała - AZS prowadził dość wyrównany bój, choć lekkiej kontuzji doznała Monika Ciecierska. - Trochę podkręciła nogę i w drugiej kwarcie siedziała na ławce. Później ją wpuściłem, ale gdy już było widać, że nie mamy szans na wygraną, dałem jej odpocząć. W styczniu czekają nas bowiem ważniejsze mecze - mówił trener AZS Roman Haber. Ciecierska przed przerwą zdobył 10 pkt - tyle samo co liderka Lotosu Chamique Holdsclaw. Poznaniankom brakowało jednak siły pod koszami- wysoka Reda Aleliunaite-Jankowska oddała zaledwie dwa rzuty z gry, zaś Joanna Jarkowska rozegrała najsłabsze spotkanie w tym sezonie. Zdobyła tylko 6 pkt, a przecież jej średnia meczowa - druga w ekstraklasie - to blisko 18 pkt.

O wysokiej porażce przesądził początek trzeciej, a później czwartej kwarty. Gdynianki zdobyły bowiem wtedy odpowiednio 9 i 10 pkt z rzędu, a to sprawiło, że przewaga Lotosu wynosiła już ponad 20, a w czwartej kwarcie nawet ponad 30 pkt. Haber: - Dałem szansę młodym zawodniczkom, bo i tak nie byliśmy w stanie wygrać. Lotos był wyraźnie lepszy, świetnie grały Amerykanki, a Rosjanka Snycina rzucała przez ręce niższej od siebie Moniki Sibory.

W środę - derby Inea gra z Dudą Leszno.

Lotos Gdynia - Inea-AZS Poznań 90:60

Kwarty: 23:18, 19:16, 22:13, 26:13.

Lotos-PKO BP: Holdsclaw 14, Canty 13, Leciejewska 10, Maksimović 10, Breitreiner 0 oraz Snycina 17 (1x3), Gulak 8, Waligórska 7 (1x3), Ambrosiewicz 5 (1x3), Jujka 4, Zarycka 2.

INEA AZS: Ciecierska 14, Sibora 9 (1x3), Krupska-Tyszkiewicz 9 (1x3), Jarkowska 6, Aleliunaite-Jankowska 4 oraz Pamula 9 (3x3), Myćka 4, Idczak 3 (1x3), Wdowczyk 2, Rafałowicz 0, Lorek 0, Dąbkowska 0.

Inne wyniki: Arcus SMS PZKosz Łomianki - Cukierki Odra Brzeg 54:86, KK AZS Jelenia Góra - CCC Polkowice 52:72, Utex-ROW Rybnik - Energa Toruń 60:54. Pauzował AZS Gorzów Wlkp.