Zwycięstwo Basketu w Warszawie

Po bardzo emocjonującej końcówce i przy odrobinie szczęścia koszykarze Bank BPS Basket Kwidzyn odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w Warszawie nad Polonią 80:78.
Niecelny rzut za trzy punkty w ostatniej sekundzie koszykarza Polonii Jeremy'ego Hunta przesądził o zwycięstwie kwidzyńskiego Basketu. Jednak w pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak emocjonującej końcówki. Basket głównie dzięki świetnej skuteczności rzutów za dwa punkty Mujo Tuljkovicia oraz Wojciecha Żurawskiego wygrywał po pierwszej odsłonie meczu różnicą 11 punktów. W trzeciej kwarcie obudzili się niespodziewanie obwodowi gracze Polonii Warszawa, którzy skarcili w tej części obronę kwidzynian aż sześcioma celnymi "trójkami".

Od tego momentu wczorajszy mecz stał się bardzo zacięty. Wynik był bliski remisu i wtedy inicjatywę przejął debiutujący w barwach Basketu Erick Barkley. Amerykanin jako jedyny był w stanie odpowiedzieć celnymi rzutami za trzy punkty na rzuty rywali dzięki czemu jego zespół wciąż był na prowadzeniu. Trener kwidzynian Mariusz Karol jeżeli ściągał Barkleya to tylko na parę sekund, by po tym przywrócić go do gry. Ten odwdzięczył się swojemu szkoleniowcowi czterema przechwytami w całym meczu oraz zdobyczą piętnastu punktów.

Zwycięstwo nad warszawską Polonią jest tym bardziej ważne dla Basketu, gdyż to właśnie warszawiacy są głównym rywalem drużyny z naszego regionu w walce o utrzymanie.

Po tym spotkaniu to kwidzynianie są w najlepszej sytuacji z zespołów chcących zostać w Dominet Bank Ekstralidze. Oprócz nich są to Polpharma Starogard Gdański, właśnie Polonia, Górnik Wałbrzych oraz Energa Czarni Słupsk, a Basket ograł w pierwszej rundzie pierwszą trójkę tych drużyn, a przegrał tylko z Czarnymi.

SPEC Polonia Warszawa - Bank BPS Basket Kwidzyn 78:80. Kwarty: 16:17, 11:21, 32:23, 19:19. Polonia: Harrington 19 (3), Riley 16 (4), Miller 14 (2), Richardson 11 (1), Szubarga 8 (2) oraz Radke 8, Hunt 2, Sarzało 0, Szybilski 0. Basket: Tuljković 19 (1), King 12 (1), Żurawski 11, Eldridge 6, Ansley 6 oraz Barkley 15 (3), Andrzejewski 7 (1), Dąbrowski 4.