Rozczarowanie pod koszem

KOSZYKÓWKA. O ile porażka drugoligowego AZS-u Politechnika Radomska w Krośnie była do przewidzenia, o tyle strata punktów Rosasportu w Kutnie to jedna z największych niespodzianek kolejki.

Duży zawód swoim kibicom sprawili koszykarze Rosasportu. Radomianie jeszcze raz potwierdzili, że mecze wyjazdowe zupełnie im nie wychodzą. Tym razem w Kutnie po słabej grze ulegli outsiderowi ligi, zdobywając zaledwie 55 punktów. - Gospodarze to trudny przeciwnik. Postawili nam bardzo agresywną strefę, z którą nie mogliśmy sobie poradzić - skomentował przyczyny porażki trener Rosasportu Piotr Ignatowicz.

Walki z jednym z kandydatów do awansu nie nawiązali z kolei koszykarze AZS-u. Politechnika w Krośnie przegrała różnicą aż 54 punktów. Była to już czwarta porażka z rzędu podopiecznych Marka Brzeźnickiego.

Po 16 kolejkach Rosasport zajmuje piąte miejsce w grupie A, natomiast AZS plasuje się na dziesiątym miejscu w grupie C.

GRUPA A

AZS KUTNO - ROSASPORT RADOM 59:55

Kwarty: 18:20, 13:9, 18:13, 10:13. Rosasport: Ignatowicz 16, Wróbel 11, Kapturski 10, Sosnowik 8, Podkowiński 5, Kogut 3, Zalewski 2, Pawlak 0, Mroczek 0, Łubiński 0.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: OSSM PZKosz Warszawa - Astoria Bydgoszcz 61:88, Pierniki Toruń - OSSM PZKosz Sopot 71:62, Norgips Piaseczno - Tempcold Warszawa 86:92, Bonduelle Harmattan Gniewkowo - Tur Bielsk Podlaski 96:64, Mostostal Białystok ŁKS Łódź 79:80, Legia Warszawa - ŻTS Nowy Dwór Gdański 86:83.

GRUPA C

MOSiR KROSNO - AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 107:53

Kwarty: 31:10, 21:21, 34:13, 21:9. AZS: Hernik 13, Sebrala 11, Wiklik 9, Chojecki 8, Nędzi 7, Pycia 4, Kulik 1, Mikina 0, Bębenek 0, Badeński 0, Wróbel 0.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: MCKiS AND BUD Jaworzno - MMKS Dąbrowa Górnicza 59:80, AZS AWF Katowice - Alba Chorzów 77:64, Hawajskie Koszule Żory - UMKS Kielce 69:75, Pogoń Ruda Śląska - Cracovia Kraków 109:73, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Polonia Przemyśl 57:71.