Wygrana piłkarek AZS

Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS Gdańsk, pewnie pokonały Finepharm Jelenia Góra 32:22 i utrzymały pozycję lidera tabeli. Fantastyczną formę potwierdziła bramkarka akademiczek Małgorzata Sadowska

W pierwszych 30 minutach gospodynie męczyły się niemiłosiernie. Ogromna ilość prostych błędów i niedokładności zirytowała trenera AZS Jerzego Cieplińskiego, mimo że jego podopieczne prowadziły 12:10. - Tak nie można grać. Trzeba szanować kibiców, przeciwnika i samego siebie. W przerwie wytłumaczyliśmy sobie pewne sprawy i po przerwie nasza gra wyglądała znacznie lepiej - mówił po meczu szkoleniowiec. Na samym początku drugiej połowy Finepharm zbliżył się na jedną bramkę (12:11), a potem rozpoczął się koncert Sadowskiej. Popularna "Ryba" niczym magnes przyciągała wszystkie piłki lecące w jej strony, natomiast koleżanki jej świetne interwencje zamieniały na kolejne bramki, zazwyczaj z kontrataku. Akademiczki zdobyły jedenaście goli z rzędu, a pierwszy kwadrans drugiej połowy wygrały 14:2! Przy prowadzeniu 26:12 trener Ciepliński zaczął wpuszczać na boisko rezerwowe, na zasłużony odpoczynek udała się również Sadowska.

- Przed meczem byłam stremowana bo zdaję sobie sprawę, że po występie na mistrzostwach świata wszyscy wymagają ode mnie jeszcze więcej. - powiedziała Sadowska.

AZS: Sadowska, Rostankowska - Naumienko 8, Musiał 5, Wilamowska 4, Szwed 4, Chudzik 3, Serwa 3, Wojtas 2, Mielczewska 2, Knitter 1, Kulwińska 0, Białek 0.