Sadkowska nie będzie walczyć dla Olsztyna

Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy Urszula Sadkowska w najbliższym czasie zmieni klubowe barwy. Prawdopodobnie przeniesie się ze stolicy Warmii i Mazur do Opola
Zawodniczką olsztyńskiego Rekordu jest już prawie 11 lat. W tym czasie zdobywała medale różnego kruszcu w mistrzostwach Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Sukcesy odnosiła także w najważniejszych imprezach międzynarodowych, jak mistrzostwo Europy do lat 23, brązowy medal mistrzostw Starego Kontynentu do lat 23, wicemistrzostwo Europy juniorek czy wicemistrzostwo Europy juniorek młodszych.

- W Olsztynie nie ma szans na dalszy rozwój - mówi Aleksander Wolski, szkoleniowiec Urszuli Sadkowskiej. - Nie otrzymujemy żadnych funduszy na seniorów, a przecież każdy start w imprezie trochę kosztuje. Tym bardziej że większość zawodów odbywa się na południu Polski. Ula musi także ciągle trenować, a w naszym mieście nie ma już z kim. Emilia Rulka postawiła na studia, Marta Laszuk skończyła karierę, natomiast Basia Tołścik ma kontuzję. Sadkowska jest za mocna i często musi sparować z mężczyznami. Najważniejsza jest jej przyszłość, bo nie może zmarnować talentu. Na razie nie mamy żadnych konkretów, ale myślę, że niedługo powinno się wszystko wyjaśnić.

Obecnie jedna z najlepszych judoczek w kraju objęta jest przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W ubiegłym roku rozpoczęła zbieranie punktów w pucharze świata, które gwarantują start na olimpiadzie, podobnie będzie w 2008 roku. Zawodniczkę chcą mieć w swoich szeregach aż trzy zespoły, ale jak dotąd najlepszą propozycję złożył klub z Opola.

- Igrzyska są dla mnie najważniejsze, dlatego nie zaprzątam sobie głowy zmianą barw - mówi Urszula Sadkowska. - W ostatnim czasie na zawody jeździłam za własne pieniądze, a przecież tak nie może być. Nie wiem jeszcze, gdzie będę występowała, ale żałuję, że nie zostanę w Olsztynie. Z drugiej strony może już czas na zmiany.

W kwietniu olsztynianka, która walczy w kategorii plus 78 kg i kategorii open, zamierza wystartować w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Portugalii.