Orlik nie zagra w play-off?

HOKEJ NA LODZIE. Opolski Orlik ma szansę powalczyć o awans do ekstraklasy. W play-off prawdopodobnie jednak nie zagra. Powodem - jak zwykle - problemy finansowe.
Choć sezon hokejowy jest dopiero tuż za półmetkiem, opolanie - prawdziwa rewelacja tegorocznych rozgrywek - udział w fazie finałowej mają już niemalże zapewniony. Niewiele im jednak może z tego przyjść, bowiem mają ogromne kłopoty finansowe i mogą w ogóle do niej nie przystąpić.

- Niestety, sytuacja jest dramatyczna. Na działalność do końca sezonu zasadniczego mamy jeszcze jakieś pieniądze, ale na grę w play-off już niestety nie. Jeśli szybko ich nie znajdziemy, będziemy musieli z niego zrezygnować - mówi zawiedziony Przemysław Pawłowski, hokeista Orlika i równocześnie wiceprezes klubu. - Nie chcemy obiecywać pieniędzy zawodnikom, skoro ich nie będzie - to nie ma najmniejszego sensu. Z kolei tworzenie długów także mija się z celem, zwłaszcza że i tak spłacamy nie nasze zobowiązania z lat poprzednich, kiedy Orlik grał w ekstraklasie. Gdyby nie tamte długi, to może miałoby to jeszcze jakiś sens, ale tak to nie chcemy robić kolejnych - dodaje.

Działacze hokeja na lodzie liczą na pomoc miasta. Co prawda klubowi przyznano około 140 tys. zł dotacji, ale wciąż nie wiadomo, jak szybko otrzymają te pieniądze. - Znając życie, przyjdą pewnie w kwietniu, a nam potrzebne są już teraz - kończy Pawłowski.