Nadzieje coraz większe

PIŁKA NOŻNA 11 Młodzi piłkarze lubelskiego Motoru grali ostatnio w kilku turniejach halowych. W najbardziej z nich prestiżowym - Junior Cup XI Radom dla rocznika 1998 zajęli trzecie miejsce.

W radomskiej imprezie wystartowało 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. W jednej z nich triumfowali lublinianie. W meczu półfinałowym Motor po bardzo zaciętej walce uległ krakowskiej Wiśle 2:3. Natomiast w spotkaniu o trzecie miejsce drużyna lubelska pokonała stołeczną Legię 2:0. W finale Wisła pokonała Dunajec Nowy Sącz dopiero po rzutach karnych 8:7. W normalnym czasie gry był bezbramkowy remis. W imprezie zagrali także piłkarze Hetmana Zamość, którzy zakończyli turniej na dziewiątej pozycji. Motor wystąpił w następującym składzie: Leon Otczenaszenko, Norbert Pioś, Klaudia Lefeld, Jan Siczek, Cezary Mucha, Michał Matys, Damian Kargul, Maciej Balawejder, Paweł Żmuda, Jakub Buczek, Konrad Lender, Oskar Aleks - trener Bartłomiej Janiszewski. Najlepszym bramkarzem zawodów został Leon Otczenaszenko z Motoru. Klasyfikacja końcowa turnieju: 1.Wisła Kraków, 2. Dunajec Nowy Sącz, 3. Motor Lublin, 4. Legia Warszawa.

W innej imprezie halowej - turnieju o puchar Prezesa Stowarzyszenia Piłkarskie Nadzieje, zorganizowanej tym razem w lubelskiej SP 52 na Felinie, dwa pierwsze miejsca zajęli gospodarze, czyli... Piłkarskie Nadzieje. Trzecią lokatę wywalczyła Avia Świdnik. W zawodach zagrały także drużyny BKS Lublin, SP 52 i Motoru.

Odbył się także turniej pierwszaków o Puchar dyrektora SP 52 w Lublinie. Zwyciężyły Piłkarskie Nadzieje przed SP 52 i Widokiem Lublin. Oba imprezy wsparł finansowo Urząd Miasta w Lublinie.