Najbogatszy człowiek na Wyspach zbuduje nową futbolową potęgę?

Queens Park Rangers już niedługo może być drugim Chelsea Londyn. W ostatnich dniach roku zainwestować w klub ze stolicy Anglii postawnowił indyjski magnat stalowy - Lakshmi Mittal, który kupił 20 procent udziałów w klubie.
Udziały Hindus odkupił do szefa Formuły 1 Bernie'go Ecclestone'a i głównego menedżera teamu Reanult z F1 - Flavio Briatore, którzy w listopadzie przejęli QPR. Londyński zespól zajmuje obecnie 21. miejsce w II lidze angielskiej.

Mittal, określany jako najbogatszy człowiek na Wyspach Brytyjskich, posiada fortunę szacowaną na 19,25 miliardów funtów. W zarządzie klubu z Loftus Road będzie reprezentowany przez zjęcia Amita Bhatię.

Ecclestone i Briatore zanim jeszcze ujawnili nazwisko nowego inwestora zapowiedzieli, że trener QPR - Luigi De Canio otrzyma znaczne fundusze na transfery jeszcze w styczniu. Na razie celem na najbliższą przyszłość jest awans do Premier League. W tym sezonie będzie o to trudno, choć na pewno nie jest to niemożliwe. Queens Park traci do miejsca premiowanego awansem do play off tylko 12 punktów, a do rozegrania jest jeszcze 23 mecze. Jeśli Mittal sięgnie głęboko do swojego sejfu i wzmocni skład, to marzenia o Premier League mogą się ziścić już w maju.

Według angielskiej prasy jednym z pierwszych zakupów Rangersów będzie Daryl Murphy z Sunderlandu (w tym sezonie grał w 11 meczach).

Po raz ostatni QPR grali w Premier League w 1996 r. Potem spadli nawet do trzeciej ligi, by powrócić do drugiej w 2004 r. Jedyne trofeum piłkarze z zachodniego Londynu zdobyli w 1967 r., gdy wygrali Puchar Ligi. W 1976 r. byli o krok od mistrzostwa Anglii, ostatecznie zakończyli sezon na drugim miejscu z punktem straty do Liverpoolu.