Sport.pl

Kolejny Australijczyk w Marmie

Australijczyk Cameron Woodward został kolejnym zawodnikiem Marmy Polskie Folie Rzeszów. W piątek podpisał dwuletni kontrakt z rzeszowskim klubem. W tym tygodniu umowę z Marmą powinien podpisać też Paweł Miesiąc.
Dla 22-letniego Australijczyka będzie to debiut w polskiej lidze. Zawodnik ma stanowić rezerwę w przypadku, gdy któryś z podstawowych żużlowców doznałby kontuzji. W minionym sezonie Woodward w lidze angielskiej bronił barw zespołu Eastbourne Eagles. Wystąpił w 29 meczach i 150 wyścigach, w których zdobył 170 punktów i uzyskał średnią biegową 1,133. W drużynie Eagles miał okazję ścigać się m.in. z Duńczykiem Nicki Pedersenem oraz swoim rodakiem, Daveyem Wattem. W przyszłym roku w drużynie "Orłów", oprócz Woodwarda, będzie jeździł inny z rzeszowskich żużlowców - Anglik Scott Nicholls.

Woodward to ósmy zawodnik, który podpisał kontrakt z rzeszowskim zespołem. Oprócz niego w Marmie będą jeździć wspomniani wcześniej Nicholls i Watt oraz Duńczyk Kenneth Bjerre, Słoweniec Matej Zagar, Słowak Martin Vaculik, Dawid Lampart i Mateusz Szostek. Ostatnim zawodnikiem Marmy będzie najprawdopodobniej Paweł Miesiąc, który powinien podpisać kontrakt jeszcze w tym tygodniu.