W Bielsku-Białej zagrają dla Agaty Mróz

W Bielsku-Białej trwają przygotowania do wielkiego siatkarskiego wydarzenia. 12 stycznia w hali BKS-u odbędzie się mecz reprezentacji z gwiazdami ligi. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie Agaty Mróz.
Mecz zapowiada się szlagierowo. Dla reprezentacji trenera Marko Bonitty będzie to ostatni sprawdzian przed wyjazdem do Halle na turniej kwalifikacyjny do olimpiady w Pekinie. Po drugiej stronie siatki staną gwiazdy polskiej ekstraklasy, które poprowadzą trenerzy Igor Prielożny i Jerzy Matlak (szkoleniowcy mistrza i wicemistrza kraju). Można się spodziewać ciekawej walki całkiem na serio.

Tego dnia najważniejszy będzie jednak cel spotkania - pomoc dla chorej Agaty Mróz, byłej kadrowiczki i zawodniczki BKS-u.

Dwukrotna mistrzyni Europy, jedna z zespołu naszych wspaniałych "Złotek", w niedługim czasie przejdzie operację przeszczepienia szpiku kostnego. Do momentu jej przeprowadzenia Agata musi zostać poddana licznym transfuzjom krwi.

- Wszystkie pieniądze z biletów, rozstawionych w hali skarbonek, przygotowywanych aukcji zostaną przekazane na leczenie znakomitej zawodniczki. Kadra Gwiazd Ligi zagra w specjalnych koszulkach z dopiskiem "Mecz dla Agaty" - mówi o szczegółach Jacek Kasprzyk, dyrektor Ligi Siatkówki Kobiet.

Mróz pojawi się w hali BKS-u? - Jeśli będzie czuła się lepiej, pewnie jej nie zabraknie. Na sto procent na meczu będzie jej mąż, Jacek Olszewski. Z Agatą jestem w kontakcie, ona ma duży wpływ na przygotowanie scenariusza tej imprezy - mówi dyrektor Kasprzyk.

Niewykluczone, że w trakcie imprezy będzie można kupić piękny kalendarz ze zdjęciami reprezentantek i reprezentantów Polski. Przed tygodniem za siedem sztuk tego limitowanego kalendarza udało się zdobyć ponad czterdzieści tysięcy złotych! Tegoroczna edycja kalendarza nosi wymowny tytuł "Dla Agaty". Przygotowała go Fundacja 777, która zbiera pieniądze na leczenie zawodniczki.

Mecz w Bielsku będzie szczególny z jeszcze jednego względu. Tym spotkaniem karierę sędziowską zakończy aż czterech znanych arbitrów: Andrzej Kiszczak, Jan Baniak, Wiesław Cieślik i Janusz Kołodziejczyk.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 stycznia, początek o godzinie 15. Transmisję meczu przeprowadzą prawdopodobnie Polsat Sport i TV4. Bilety mają kosztować 10 i 15 złotych.

To nie koniec bielskiej akcji pomocy dla Agaty. Jeszcze w tym roku, 29 grudnia, pod halę BKS-u zajedzie autobus stacji krwiodawstwa. Kto tego dnia odda krew, za darmo będzie mógł obejrzeć wieczorny pojedynek ekstraklasy między BKS-em Aluprof i Centrostalem Bydgoszcz.

- Agata grała u nas przez trzy sezony, w tym czasie zdobyliśmy dwa mistrzostwa Polski, a ona była podporą zespołu. Nie trzeba chyba lepszej rekomendacji. Liczymy na tłumy kibiców - zaprasza dyrektor BKS-u Ryszard Bortliczek.