?Katarzynki" wygrały, ale nie zachwyciły

Niewiele brakowało, aby ?katarzynki" przegrały z najgorszym zespołem w lidze. Po słabej grze i jeszcze gorszej skuteczności podopieczne Adama Prabuckiego wymęczyły zwycięstwo nad KK AZS Jelenia Góra.

Przed meczem zastanawiano się jak dużą różnicą punktów torunianki rozgromią rywalki. W zespole z Jeleniej Góry ponad połowę składu stanowiły niedoświadczone juniorki. Okazało się, że grając ambitnie niewiele zabrakło im do sensacyjnego sukcesu.

Już pierwsze minuty pokazały, że nie będzie to piękne widowisko. Akcje KK AZS rozgrywane przez Natalię Małaszewską były nie do zatrzymania i w 4 min. jeleniogórzanki wygrywały 8:5. Dopiero celny rzut z dystansu Emilii Tłumak spowodował, że "katarzynki" zaczęły grać szybciej i skuteczniej.

Torunianki świetnie rozpoczęły drugą kwartę. Przez pierwsze pięć minut zdobyły 12 punktów nie tracąc ani jednego. Rywalki kompletnie się pogubiły i nie radziły sobie z agresywną defensywą Energi - było 30:15. Niemoc w ataku przełamała Agnieszka Kret trafiając z dystansu.

Popis nieskuteczności oba zespoły pokazały w III kwarcie. Piłka często zamiast do rąk koleżanki trafiała w trybuny. Torunianki mogły rozstrzygnąć losy tego pojedynku, ale fatalnie pod koszem spisywała się zwłaszcza Anna Marczewska. Słabiej niż zwykle prezentowała się także środkowa Lindsay Taylor. W całej trzeciej kwarcie obie drużyny zdobyły łącznie tylko 17 punktów.

Fatalną dyspozycję gospodyń powoli wykorzystywały jeleniogórzanki. Z każdą minutą mozolnie odrabiały straty i na 2 min. przed końcem meczu po trafieniu Małaszewskiej było już tylko 52:47 dla Energi. W końcówce ważne punkty zdobyła Joanna Chełczyńska i ambitna postawa AZS KK nie została nagrodzona.

Wynik meczu

Energa - KK AZS 55:51

Kwarty: 18:15, 14:6, 9:8, 14:22

Energa: Tłumak 15 (3), Kovalenko 5, Predehl 4, Grabowska 4, Taylor 2 oraz Chełczyńska 9 (1), Bajerska 6, Marczewska 5, Perlińska 5 (1), Januszek 0

KK AZS: Małaszewska 18 (2), Wójcik 16, Kaszuwara 4, Arodź 1, Dłutowska 0 oraz Kret 9 (3), Sojka 3 (1), Balsam 0

Pozostałe wyniki: CCC Polkowice - Cukierki Odra Brzeg 76:68, KSSSE AZS PWSZ Gorzów - MUKS Poznań 82:70, Lotos PKO BP Gdynia - Wisła Can/Pack Kraków 79:52, Duda Leszno - Utex ROW Rybnik 62:58, ŁKS Siemens AGD Łódź - Arcus SMS PZKosz Łomianki 88:73