Sport.pl

Capello: To ostatnia drużyna, którą poprowadzę

- To będzie ostatnia posada trenerska w mojej karierze. Chcę z reprezentacją Anglii osiągnąć jak najlepsze wyniki- powiedział nowy trener Anglików Fabio Capello.
- Podejmuję nowe wyzwanie, co jest normalne w pracy trenerskiej, ale praca z reprezentacją jest nieco inna niż z klubem. Wszystko odbywa się wolniej niż z drużyną klubową i na pewno muszę więcej czasu poświęcić na przygotowanie się do takiego zadania. - powiedział Capello

Włoski trener ma podstawy sądzić, że osiągnie z reprezentacją Anglii dobre wyniki. Cztery drużyny, które prowadził zdobyły krajowe mistrzostwa. Jego ostatnim klubem był Real Madryt.

- Wiem, że spoczywają na mnie wielkie oczekiwania jednak myślę, że wspólnie z moimi asystentami odniesiemy wspaniałe sukcesy. - dodał włoski trener. Były szkoleniowiec AC Milan, Romy i Juventusu zaprosił do współpracy czterech włoskich asystentów.

Z kolei matka Fabio Capello, Evelina Tortul nie jest zadowolona z nowego zajęcia syna i obawia się, że teraz będzie go rzadziej widywać.

- Nie jestem zadowolona z tego, że podjął się pracy w Anglii. On przecież teraz będzie pracował tak daleko - stwierdziła mająca 87 lat pani Tortul w wypowiedzi dla "La Gazzetta dello Sport".

- Byłabym bardziej zadowolona, gdyby pracował w klubie. Teraz spoczywa na nim wielka odpowiedzialność. A co będzie, jak sprawy potoczą się źle? Gdy był w Madrycie - często wracał. Kto wie, jak teraz będzie - dodała.