MMTS Kwidzyn powtórzy swój mecz

Mimo że mecze 1/8 finału Pucharu Polski piłkarzy ręcznych odbyły się w środę, wciąż nie jest znany pełny skład ćwierćfinalistów. A wszystko przez zamieszanie wokół spotkania Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn

Spotkanie w Głogowie było niezwykle zacięte. Po 60 min gry wynik brzmiał 27:27, wobec czego sędziowie meczu - panowie Kałużny i Stankiewicz z Opola - zarządzili dogrywkę 2x5 min. W niej minimalnie lepszy okazał się Chrobry, wygrywając ostatecznie 32:31. Problem w tym, że ta dogrywka w ogóle nie powinna się odbyć! Zgodnie z regulaminem rozgrywek o Puchar Polski, jeśli w normalnym czasie gry padnie remis, o awansie do następnej rundy decyduje seria rzutów karnych. Tak postąpiono zresztą w Zabrzu (mecz pomiędzy miejscowym Powenem a Travelandem Olsztyn), gdzie po spotkaniu zakończonym remisem zawodnicy obu drużyn od razu przystąpili do wykonywania rzutów karnych. - W związku ze złamaniem regulaminu złożyliśmy protest, w którym domagamy się powtórzenia meczu - informuje menedżer MMTS Robert Majdziński. Niemal na pewno decyzja będzie korzystna dla klubu z Kwidzyna i spotkanie Chrobry - MMTS rozegrane zostanie powtórnie. Kwestią do ustalenia pozostaje jego data. Nie odbędzie się za to inny mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy AZS AWFiS Gdańsk a Miedzią Legnica. Przypomnijmy, że goście z powodu awarii autokaru nie dotarli do Gdańska. Spotkanie zweryfikowano jako walkower dla AZS.

Wyniki losowania 1/4 finału Pucharu Polski (mecze odbędą się 30 stycznia) : Wisła Płock - AZS AWFiS Gdańsk, MMTS Kwidzyn/Chrobry Głogów - Vive Kielce, Powen Zabrze - Zagłębie Lubin, Nielba Wągrowiec - Focus Park Piotrków Tryb.

Towarzysko w Gdańsku

W sobotę i niedzielę w hali AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego (dawna ul. Wiejska) odbędzie się turniej towarzyski kobiet. Terminarz: sobota - Dablex AZS AWFiS Gdańsk - SPR Safo Lublin (godz. 13.45), Łączpol Gdynia - Start Elbląg (15.15), Dablex - Start (18), SPR - Łączpol (19.45), niedziela - Dablex - Łączpol (10), Start - SPR (11.45).