Rozgrywki młodych koszykarzy na Podlasiu

Różnicą trzech punktów wygrał Instal Białystok w wyjazdowym spotkaniu z Łapą Łapy w rozgrywkach kadetów. Było to starcie zespołów pretendujących do medali w lidze.

- Od początku meczu kilka punktów przewagi mieli łapianie - opowiada Zbigniew Zajko, trener Instalu. - Ale w czwartej kwarcie zdecydowanie poprawiliśmy obronę i na kilka minut przed końcem prowadziliśmy już różnicą dziesięciu punktów. Łapa próbowała jeszcze odrabiać straty, ale już nie daliśmy wydrzeć sobie zwycięstwa.

Po wygranej Instal awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ale kto jest najlepszy w województwie w tej grupie wiekowej, najprawdopodobniej zadecyduje rewanżowe spotkanie Instalu z wiceliderem - Gimbasketem Białystok. W pierwszym starciu tych ekip lepszy okazał się ten drugi, wygrywając 78:64.

- Jednak uważam, że personalnie mój zespół jest lepszy. Udowodnimy to już 5 stycznia, gdy zagramy rewanż - stwierdza Zajko.

Za to w lidze juniorów koszykarze Gimbasketu nie mają sobie równych. Podopieczni Zbigniewa Maliszewskiego wygrywają wysoko swoje kolejne mecze i pewnie zmierzają po tytuł mistrzów województwa.

Wyniki kadetów : Łapa Łapy - Puls Zambrów 77:43, MTS Zambrów - MOSiR Bielsk Podlaski 58:70, Instal Białystok - Dziewiątka Łomża 103:51, Łomżyczka Łomża - Łapa 66:77, MOSiR - Puls 48:53, MTS - Instal 53:106, Dziewiątka - Gimbasket 74:85, Łapa - Instal 68:71.

Wyniki juniorów : Dziewiątka Łomża - MOSiR Bielsk Podlaski 83:63, MTS Zambrów - ZSR Białystok 82:69, MOSiR - Gimbasket 44:89, Dziewiątka - ZSR 94:73, MOSiR - MTS 86:44,