Szczypiorniści Wisły w 1/4 Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Wisły pokonali 30:20 na wyjeździe rezerwy Vive Kielce, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Szansę gry w bramce nafciarzy otrzymał 20-letni Przemysław Witkowski

Dla wicemistrzów Polski wyprawa na ten mecz była w pewnym sensie traumatycznym przeżyciem. Przecież w ostatnią sobotę, w rozgrywkach ligowych, sensacyjnie dostali tęgie lanie od pierwszego zespołu Vive różnicą aż 12 bramek (24:36). Z tego względu wręcz obowiązkiem był dla nich zdecydowany triumf nad rezerwami kieleckiego zespołu w ramach 1/8 Pucharu Polski.

Swój cel osiągnęli. Co więcej, losy pojedynku rozstrzygnęli właściwie już na początku spotkania. Po upływie sześciu minut dwa gole Tomasza Palucha oraz trafienia Michała Zołoteńki i Bartosza Świerada dały Wiśle prowadzenie 4:0. Dopiero wtedy mocno stremowani gracze rezerw Vive zdobyli pierwszego gola (za sprawą Konrada Fiutka). Przewaga faworyta szybko się powiększyła - po golu Zbigniewa Kwiatkowskiego nafciarze prowadzili już 10:4. Chwilę później trener Bogdan Zajączkowski wymienił niemal cały wyjściowy skład. Wykorzystali to kielczanie, zdobywając trzy bramki bez żadnej straty po swojej stronie. Jednak najlepszy na parkiecie Iwan Pronin nie pozwolił rozszaleć się gospodarzom, którzy na przerwę schodzili, przegrywając różnicą czterech trafień.

Druga odsłona nie przyniosła właściwie niczego odkrywczego. Siedem minut po przerwie Wisła prowadziła różnicą siedmiu bramek (18:11). Ta przewaga z każdą minutą się powiększała, głównie dzięki regularnie udanej postawie Świerada, Pronina i Palucha. Pięć minut przed końcem nafciarze zwiększyli prowadzenie do ośmiu trafień (27:19). W końcówce mocno aktywny był Kwiatkowski - to właśnie on był autorem ostatniej bramki w tym spotkaniu.

W najbliższą sobotę nafciarze rozegrają ostatni mecz w tym roku. O ligowe punkty zmierzą się u siebie z Techtransem Elbląg. Początek o godz. 17.

Vive II: B. Pawlak, Szczecina - Trojanowski 5, Gawęcki 3, Juszczyk 1, Fiutek 2, Kwieciński, Ł. Pawlak 6, Misiewicz 3, Iskra, Kubillas, Raczkowski;

Wisła: Witkowski - Paluch 7 (5 z rzutów karnych), Kwiatkowski 5 (1), Niedzielski 1, Jędrzejewski 1, Nat, Pronin 5, Świerad 5, Zołoteńko 2 (1), Twardo 2, Radojević, Malesa 2.

Kary: Vive II - 12 min; Wisła - 10 min.

Sędziowali: Jan Czochra (Zwierzyniec), Robert Martyniuk (Zamość)

Widzów: ok. 700 (wstęp wolny)