Zwycięstwo Tacho i porażka Marwitu

W ostatniej w tym roku kolejce II ligi futsalu drużyna Tacho wygrała w Praszce i zachowała szanse na awans do ekstraklasy. O krok od pokonania faworyta rozgrywek byli piłkarze Marwitu.

Podopieczni Grzegorza Filipowicza po serii słabych występów tym razem zagrali doskonałe spotkanie. KS Marwit jeszcze na cztery minuty przed końcem meczu remisował z faworyzowanym Red Devils Chojncie. Jednak gola na wagę trzech punktów zdołał strzelić Mariusz Kaźmierczak.

Pewne zwycięstwo odnieśli za to gracze Tacho. W Praszce torunianie kontrolowali wydarzenia na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. - Powinniśmy być bardziej skuteczni, bo sytuacji do zdobycia goli mieliśmy bardzo dużo - powiedział trener Tacho Maciej Broczek.

Wyniki

KS Marwit - Red Devils 3:4 (1:1)

Bramki dla Marwitu: Jagielski, Gadomski, Wierzchowski

KS Marwit: Zalewski - Białek, Sztuczka, Wierzchowski, Chinc, Gil, Szczepaniak, Gadomski, Jagielski, Kończalski

MKS Praszka - Tacho 1:3 (0:1)

Bramki dla Tacho: Rutkowski, Mikołajewicz, Serafin

Tacho: Krzywania - Łoś, Rutkowski, Serafin, Mikołajewicz, Ferenc, Rzepiński, Martyniuk

Pozostałe wyniki: TPH Polkowice - Radan Gliwice 7:3, UKS Szkółka Piłkarska Głogów - Beneton Globex Gorzów 6:6, Remedium Pyskowice - Gestamp Września 6:1, Polonia Szczecin - Kanglida Gorzów 0:2