Zmiana lidera w III lidze siatkówki

Drużyna Oriona G2 Bielsk Podlaski wygrała 3:1 wyjazdowe spotkanie z Żubrem Białowieża i prowadzi po pierwszej rundzie rozgrywek III ligi.
Beniaminek z Białowieży został pokonany po raz pierwszy w sezonie.

- Przegraliśmy tylko pierwszego seta, gdyż nie mogliśmy się wstrzelić zagrywką - opowiada Andrzej Sosna, trener Oriona. - W drugim było już zdecydowanie lepiej i wygraliśmy do 16. Decydujący był trzeci set, w którym prowadziliśmy 23:16, i wtedy straciliśmy siedem kolejnych punktów. Na szczęście w końcówce opanowaliśmy się i wygraliśmy do 25. Czwarty set był już zdecydowanie dla nas. Jestem zadowolony z całej rundy. Na razie prowadzimy w tabeli i w tym sezonie spróbujemy powalczyć o II ligę.

Na trzecie miejsce awansowała Biebrza Lipsk, która podczas weekendu wygrała dwa spotkania. W piątek podopieczni Rafała Suszyńskiego w zaległym meczu z czwartej kolejki z łatwością pokonali na wyjeździe 3:0 SUKSS Suwałki. Natomiast w niedzielę po pięciu setach u siebie wygrali z Mikolo Sokółka.

- Z Sokółką graliśmy falami, przegrywaliśmy i wygrywaliśmy sety do 15, ale w piątym udowodniliśmy naszą wyższość - mówi Suszyński. - W całej tej rundzie z powodu kontuzji i obowiązków zawodowych niektórych siatkarzy nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie. W drugiej rundzie będziemy grali u siebie z Żubrem i Orionem, więc w tym widzę naszą szansę na włączenie się do walki o pierwsze miejsce.

Bez wygranego choćby nawet seta rundę zakończył SUKSS.

- Mam całkowicie przebudowany zespół w porównaniu do poprzedniego sezonu - tłumaczy Tadeusz Jasiński, opiekun suwalczan. - Starsi zawodnicy odeszli od nas, a młodzi dopiero się ogrywają.

Runda rewanżowa rozpocznie się w najbliższy weekend.Wyniki 5. kolejki: Żubr Białowieża - Orion G2 Bielsk Podlaski 1:3, Biebrza Lipsk - Mikolo Sokółka 3:2, Mlekpol Grajewo - SUKSS Suwałki 3:0. Spotkanie zaległe z 4. kolejki: SUKSS - Biebrza 0:3.

Tabela III ligi

1. Orion G251314:5
2. Żubr Białowieża51213:4
3. Biebrza Lipsk5810:9
4. Mlekpol Grajewo568:9
5. Mikolo Sokółka568:11
6. SUKSS Suwałki500:15
Dwa pierwsze zespoły zagrają w barażach o II ligę