Piłka nożna. Będzie oficjalna inauguracja

Piłka nożna. Zajmujący się szkoleniem dzieci klub Akademia Piłkarska istnieje od kilku miesięcy. Oficjalnie zainauguruje działalność 21 grudnia podczas Turnieju Gwiazdkowego w hali Polonia
Akademię powołała do życia grupa kolegów z boiska - Krzysztof Kołaczyk, Grzegorz Lelonek, Cezary Suchan, Patryk Podwysocki. Mają ambitne plany. Wzorując się na słynących ze szkolenia zagranicznych klubach chcą zorganizować w Częstochowie profesjonalny ośrodek piłkarski. Zaprosili do współpracy byłych reprezentantów Polski, którzy grali na Zachodzie, a dziś są trenerami i menedżerami. Mowa o Tomaszu Wałdochu (szkoli młodzież w Schalke 04 Gelsenkirchen), Dariuszu Gęsiorze (menedżer w Ruchu Chorzów), Grzegorzu Mielcarskim (dyrektor sportowy w Wiśle Kraków). Pomaga im również Jacek Magiera, były gracz Rakowa, a dziś trener w Legii Warszawa.

- Nie chcemy popełnić błędów i dlatego współpracujemy z tymi, którzy mogą nas wspomóc swoją wiedzą - mówi prezes klubu Krzysztof Kołaczyk. - Jeździmy, podglądamy, zbieramy doświadczenia. W ramach turnieju zaplanowaliśmy specjalną konferencję z udziałem wielu gości. Będziemy na niej rozmawiać o możliwościach rozwoju akademii i roli samorządu, który powinien wspierać podobne inicjatywy.

Akademia działa od września, a objęła już szkoleniem 350 chłopców. - W klubie systematycznie trenuje 80 wybranych zawodników, ale w szkołach pod opieką naszych instruktorów jest kolejnych 250. To są dopiero początki, dlatego trudno mówić o sukcesach. Najważniejsze jest to, że wystartowaliśmy i systematycznie się rozwijamy.

Oficjalna inauguracja działalności akademii będzie miała miejsce 21 grudnia podczas Turnieju Gwiazdkowego w hali Polonia. Odbędzie się wówczas turniej drużyn dziecięcych, wspomniana konferencja oraz turniej gwiazd z udziałem zaproszonych gości: sportowców, trenerów, gwiazd estrady.

- Zapraszamy do Polonii całe rodziny - dodaje Kołaczyk. - Zapewniam, że będzie dużo dobrej zabawy.