Mamy Ligę Światową siatkówki

Już po raz dziewiąty w naszym mieście zagości Liga Światowa. Reprezentacja Polski zmierzy się w lipcu 2008 roku z Japończykami
Drużyna Raula Lozano rozpocznie udział w tych rozgrywkach 4 lipca. Rywalem polskich siatkarzy będą Chińczycy, z którymi wicemistrzowie świata zmierzą się także dzień później. W kolejny weekend lipca Polacy przeniosą się do Łodzi i w hali sportowej przy ul. Skorupki rozegrają dwa mecze z Japonią. 18 lipca w Poznaniu i dwa dni później w Bydgoszczy zmierzą się też z Egiptem. - Z Chińczykami graliśmy w Łodzi w ubiegłym roku, a Japonia to zdecydowanie atrakcyjniejszy rywal od Egiptu - mówi Bogusław Adamski, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To właśnie dzięki niemu w 1999 roku Liga Światowa po raz pierwszy zagościła w naszym mieście.

Osiem lat temu Polacy grali z Australijczykami. A później jeszcze siedem razy, za każdym razem z innym rywalem. Łódzcy kibice oglądali więc na żywo także Rosjan, Brazylijczyków, Argentyńczyków, Hiszpanów, Greków, drużynę Serbii i Czarnogóry i - jak wspomniał Adamski - w ubiegłym roku Chińczyków.

Zanim drużyna Lozano rozegra polskie mecze w nowej edycji LŚ, będzie już miała za sobą spotkania wyjazdowe. W czerwcu polscy siatkarze rozegrają trzy dwumecze w Egipcie, Chinach i Japonii. Finałowy turniej zaplanowany jest na 23-27 lipca w brazylijskim Sao Paulo.

Liga Światowa rozegrana zostanie już po raz dziewiętnasty, organizowana jest od 1990 roku. To największe komercyjne przedsięwzięcie światowej federacji siatkówki (FIVB) z najlepszymi reprezentacjami świata, ogromnymi pieniędzmi i... kompletem wspaniałych kibiców w łódzkiej hali. Bilety na mecze Polaków w hali sportowej zawsze rozchodziły się jak świeże bułeczki, a polscy siatkarze zawsze komplementowali kibiców z naszego miasta.