Sport w skrócie

Medale siłaczy

Pięć krążków zdobyli świętokrzyscy trójboiści na mistrzostwach Polski juniorów (do lat 18) we Wschowej. Na najwyższym stopniu podium stawali w wadze do 75 kg Katarzyna Pulut z Tęczy Społem Kielce (272,5 kg w trójboju) i Maciej Bancer z Black&White Ostrowiec w kat. do 110 kg (500 kg). W tej samej wadze drugi był Mariusz Nawrot z Wikinga Starachowice (470 kg), podobnie jak Damian Denkowski z Ostrowca w kat. do 125 kg (440 kg). Jedyny brąz to zasługa Pawła Żarnowca z Tęczy (525 kg) w wadze do 82,5 kg.

Awans Energy

Energy Ostrowiec rozgromiło we własnej hali ostatni w tabeli MCKiS Dąbrovia Jaworzno 10:4 (4:1) w spotkaniu 11. kolejki rozgrywek II ligi futsalu. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Karol Kostrzewa (trzy), Marcin Boguś, Rafał Barański i Grzegorz Sado (po 2), a jedną grający trener Marcin Zawadzki. Dzięki tej wygranej ostrowczanie awansowali na szóstą pozycję w tabeli. Energy: Rak - Boguś, Kamiński, Świć, Kostrzewa oraz Duda, Barański, G. Sado, Dryka, Dziewięcki, Zawadzki, Dobrowolski.

Dziewiąte w Malborku

Dziewiąte miejsce zajęli młodzi siatkarze Farta Kielce na VII międzynarodowym turnieju juniorów w Malborku. W grupie eliminacyjnej kielczanie prowadzeni przez trenera pierwszego zespołu Dariusza Daszkiewicza wygrali trzy spotkania - 2:0 z Jokerem Piła, a w trzech setach z AZS-em II Olsztyn i Jurandem II Malbork, a przegrali dwa - po 1:2 z MMKS-em Kędzierzyn-Koźle i Pogonią Lębork. Przegrane przyszły też w starciach o miejsca 7.-9. - 1:2 z Metrem Warszawa i 0:2 z SMS-em Spała. W Malborku rywalizowało 18 zespołów. Fart: Jungiewicz, Bogucki, Szumielewicz, Piotrowicz, Kieszkowski, Stępień, Osuch, Kolus, Staszewski, Brodawka, Cudziłło, Zieliński.