Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

Odra Opole wygrała V Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Don Bosco Cup 2007 (rocznika 1991). Odra w finale pokonała ukraiński VIK Włodzimierz Wołyński 3:2 (decydująca bramka zdobyta 6 s przed końcem). Salos Szczecin zajął trzecie miejsce. W imprezie zorganizowanej na obiektach Zespołu Szkół Salezjańskich wzięło udział 17 zespołów, w tym goście z Niemiec, Litwy i Ukrainy. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Ivana Klebana (VIK Włodzimierz), wśród bramkarzy wyróżniono Giedriusa Kvedarasa (FK Ekranas Panevezys, Litwa). Tytuł króla strzelców zdobył Michał Szubert z Salosu (18 goli).

Ruch Chorzów wygrał VII edycję turnieju juniorów Rewalandia 2007. W finale pokonał Lechię Gdańsk 5:1. Szóste miejsce zajęła Pogoń Szczecin. Wyróżnienia: najlepszy zawodnik - Bartłomiej Babiarz (Ruch), strzelec - Robert Hirsz (Lechia), bramkarz - Konstantyn Machnowski (Piotrcovia).

Mikołajkowy turniej juniorów młodszych rocznika 1992 o Puchar Dyrektora ZCE wygrała Stal Szczecin, która w finale pokonała drużynę z Gimnazjum Sportowego nr 1 - Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego ZZPN 3:2. Wyróżnienia: najlepszy zawodnik - Wojciech Lisowski (Gimnazjum Sportowe nr 1), bramkarz - Marcin Zomerski (Pogoń Szczecin), król strzelców - Gracjan Kuligowski (Stal, 6 bramek).

KOLARSTWO TOROWE

Reprezentanci Gryfa Szczecin słabo spisali się w drugich zawodach Pucharu Świata, które odbyły się w miniony weekend na obiektach olimpijskich w Pekinie. Rafał Ratajczyk zajął 14. miejsce w wyścigu punktowym, Damian Zieliński był 25. w sprincie, a Kamil Kuczyński uplasował się na tej samej pozycji w wyścigu na 1 kilometr. W sprincie drużynowym Polacy (z Zielińskim w składzie) zajęli 15. lokatę. Podczas startów w PŚ kadrowicze walczą o uzyskanie kwalifikacji na przyszłoroczne IO. Po występach w Australii i Chinach naszych torowców czekają zawody w USA (styczeń) i Danii (luty). Ostatnią okazja, by uzyskać prawo występu w Igrzyskach będą marcowe MŚ w Manchesterze.

PIŁKA RĘCZNA

Zwycięzcy mikołajkowego turnieju dziewcząt, który rozegrano w Szczecinie: rocznik 1997 - Kusy SP 37 Szczecin, 1996 - Kusy SP 55, 1995 - Pogoń Handball, 1994 - MMTS Kwidzyn, 1993 - Kusy.

II liga mężczyzn: Sokół Gdańsk - Gwardia Koszalin 35:27.

BOKS

19. Międzynarodowy Turniej "Gryfa Szczecińskiego" zakończył się trzema zwycięstwami szczecińskich pięściarzy. Adam Pepliński (Spartakus) wygrał w wadze powyżej 86 kg, Artur Gierczak (Olimp) w wadze do 52 kg, Sebastian Zacharski (Sztorm) w wadze do 86 kg. Finałowe walki przegrali Radosław Gawroński (Olimp) i Maciej Małecki (Skorpion). Najlepszym bokserem turnieju wybrano Gierczaka.

PŁYWANIE

SMS Szczecin zajął czwarte miejsce w punktacji drużynowej pierwszego rzutu pływackiej ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego. Zawody rozegrano w Szczecinie, a wygrał SMS z Oświęcimia przed SMS-em Warszawa. Sztafeta SMS Szczecin 4x200 m stylem dowolnym (Paweł Kleszczyński, Krzysztof Witkowski, Daniel Kandulski i Juliusz Pierniewiecki) pobiła rekord Polski 16-latków.

SIATKÓWKA

II liga mężczyzn: Morze Bałtyk Szczecin - AZS UAM Poznań 3:2. Sety: 25:23, 25:22, 21:25, 31:33, 15:12. Morze: T. Cichosz, Judek, Paśnik, Jakowczyk, Sylla, Daleszak oraz Ł.Cichosz (libero) - Gogol.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

Juniorki Kusego Szczecin na 2., a seniorki na 3. miejscu drużynowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Dziwnowie. Starsze gimnastyczki wystąpiły już bez swej liderki, Anny Zdun, która zakończyła karierę. W czteroosobowym składzie znalazły się Alicja Kędziorska (indywidualnie 5. miejsce), Ewa Modzelewska (8.) oraz Małgorzata Woroniak i Agata Tworek. Szczecinianki zajęły miejsce medalowe, ale musiały uznać wyższość dwóch klubów z Gdyni - Jantara i SGA.

W drużynowej rywalizacji juniorek podopieczne Małgorzaty Cieślak i Magdaleny Łukaszewicz spisały się lepiej, zapewniając sobie srebrny medal. 2. miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła Aleksandra Metza (oprócz niej barw Kusego broniły Rita Antoszewska i Wiktoria Czyżowicz). Najlepsza ze szczecińskiej ekipy znajduje się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji juniorów.