Radom zapasami stoi

ZAPASY. Nie tylko radomscy kadeci i seniorzy, którzy zdobywali w ostatnim czasie medale drużynowych mistrzostw Polski, mają powody do dumy. Z workiem medali z turnieju indywidualnego powrócili do Radomia także młodzicy oraz weterani.

Trzydniowa impreza, która odbyła się w Warszawie, zgromadziła na starcie ponad 120 zapaśników stylu wolnego i klasycznego. Memoriał imienia Piotra Rydzewskiego był jednocześnie Ogólnopolskim Turniejem Uczniowskich Klubów Sportowych dla młodzików oraz oficjalnymi Mistrzostwami Polski Weteranów.

W kategorii młodzików na podium stanęło ośmiu reprezentantów klubów z regionu radomskiego. Jednak tylko Denisowi Majewskiemu z Reszki Radom udało się zdobyć złoty medal. Ponadto Majewski, który startował w kategorii wagowej 66 kg, został uznany za najlepszego "technika" memoriału. Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli Michał Kośla z Reszki, Marcin Boruch z RTZ oraz Szymon Smorongiewicz z Orlika Wierzbica. Natomiast brązowe medale przypadły: Adrianowi Madejowi (Glinice), Konradowi Kośli (Reszka), Pawłowi Walewskiemu (Budowlanka) i Michałowi Banaszczykowi (RTZ).

Powody do zadowolenia mieli także radomscy weterani. Zapaśnicy potwierdzili, że nie zapomnieli, jak należy walczyć na matach. W kategorii wagowej 80 kg bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Koseła z Budowlanki. Pierwsze miejsce w kategorii 90 kg wywalczył także Jerzy Korczak reprezentujący RTZ, a brązowy medal mistrzostw Polski zdobył Edmund Mieszczakowski, aktualny trener Reszki.