Vuković do Kijowa? Nagrody dla Urbana i Rogera

Na meczu Legii z Górnikiem byli obecni trzej menedżerowie ze Wschodu. Dwóch poszukujących piłkarzy na rynek rosyjski i jeden z Dynama Kijów (aktualny mistrz i zdobywca Pucharu Ukrainy). Pod obserwacją znalazł się Aleksandar Vuković.
Kapitan legionistów ma kontrakt w Warszawie do 30 czerwca 2009 roku. Chciałby go przedłużyć, ale... - Szukam dla niego alternatywy. Vuko jest zainteresowany. Kto by nie był, gdyby proponowano mu trzy razy większe pieniądze? - mówi Cezary Kucharski, menedżer piłkarza. Vuković w Legii zarabia ok. 150 tys. euro rocznie. - Wszystko wskazuje na to, że nadal będę grać w Legii - mówi jednak Vuković.

Urban i Roger najlepsi

Trener Jan Urban i Roger Guerreiro zostali laureatami plebiscytu tygodnika "Piłka Nożna". Urban otrzymał statuetkę w kategorii "Powrót Roku" (przez wiele lat mieszkał i pracował w Hiszpanii, trenerem Legii jest od lata). Rogera wybrano na najlepszego obcokrajowca polskiej ligi. Urban dziś odlatuje na zgrupowanie reprezentacji Polski (składającej się wyłącznie z zawodników Orange Ekstraklasy) na zgrupowanie do Turcji, gdzie ma pomagać Leo Beenhakkerowi. Z piłkarzy Legii lecą tam także Jakub Wawrzyniak i Bartłomiej Grzelak.