Kilka błędów i mistrzynie Polski zostały z niczym

Winiary Bakalland Kalisz czują się teraz tak, jak tydzień temu Farmutil Piła. Napracowały się w Bielsku-Białej, ale wystarczyło kilka błędów i... zostały z niczym.
Przegrana 1:3 nie daje bowiem kaliszankom nawet jednego punktu. Biorąc pod uwage grę Winiar w całym meczu, szkoda kaliszanek. Błędy przydarzyły im się jednak w najgroszym z możliwych momentów - w decydujących chwilach czwartego seta.

Do tej pory nic nie wskazywało na to, że Winiary opuszczą Bielsko-Białą z pustymi rękoma. Trener Igor Prielożny ustawił zespół bez Anny Woźniakowskiej w wyjściowej szóstce. Była w niej niesamowita Helena Horka oraz zatwierdzona już do gry Brazylijka Fernanda Janaina Cassia de Oliveira, która pokazała, że dysponuje piekielnie groźną dla rywala zagrywką. Grała także libero Agata Sawicka, z którą w tygodniu było tyle problemów. Kontuzja kolana wyeliminowała ją z czwartkowego meczu z AZS Poznań. Teraz jej występ stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie Sawicka wchodziła na parkiet co jakiś czas. Gdy jej nie było, ciężar przyjęcia spadał na Eleonorę Dziękiewicz i wtedy sytuacja Winiar była trudna.

To m.in. spowodowało, że choć kaliszanki prowadziły w pierwszym secie 11:7, Aluprof wyszedł na prowadzenie przy 20:19. Ostra zagrywka Karoliny Ciaszkiewicz, wybranej potem MVP meczu, pozwoliła Bielsku zdobywać przewagę.

Aluprof okazał się zespołem nie tylko dobrze zagrywającym, ale i dobrze grającym na siatce. Bielszczanki potrafiły neutralizować Eleonorę Dziękiewicz, wreszcie blokować tę rewelacyjną Helenę Horkę.

O wyniku tego wyrównanego do pewnego momentu meczu zadecydowały błędy Kalisza w końcówce ostatniej partii. Świetna zmiana Edyty Kucharskiej i obrona w polu Pauliny Maj pozwoliły z 15:15 doprowadzić do 19:15, by po chwili rozstrzygnąć mecz.

Aluprof Bielsko-Biała - Winiary Bakalland Kalisz 3:1

Sety: 25:19, 23:25, 25:23, 25:18

ALUPROF: Sadurek, Ciaszkieiwcz, Gajgał, Bamber, Staniucha-Szczurek, Studzienna oraz Maj (libero), Strządała, Kucharska

WINIARY: Godos, Horka, Dziękiewicz, de Oliveira, Barańska, Spalova oraz Sawicka (libero), Owczynnikowa, Woźniakowska, Żebrowska

MVP meczu: Karolina Ciaszkiewicz