Jedenasta wygrana gdyńskiego Lotosu

O ile na europejskich arenach koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia radzą sobie nie najlepiej, to w polskiej lidze nie ma na nich mocnych. W Polkowicach pokonały tamtejszy CCC 93:70 odnosząc tym samym jedenaste kolejne zwycięstwo w tym sezonie
Dla podopiecznych Romana Skrzecza niedzielne spotkanie z CCC było trzecim w ciągu pięciu dni (środa - euroligowa porażka w Koszycach, piątek - ligowe zwycięstwo w Brzegu), ale wielkiego zmęczenia po gdyniankach widać nie było. Sprawa wczorajszej wygranej rozstrzygnęła się praktycznie w drugiej kwarcie, którą gdyński Lotos PKO BP wygrał 23:10. Po pierwszej połowie goście prowadzili już 47:30, a w drugiej części spotkanie trener Roman Skrzecz mógł wypuścić na parkiet swoje nominalne rezerwowe. Sporo pograła Patrycja Gulak, nieco mniej Marta Jujka, Natalia Waligórska oraz Magda Bibrzycka.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu w Polkowicach Lotos wyprzedził w tabeli o dwa punkty Wisłę Kraków, ale ma jeden rozegrany mecz więcej. Zespoły te spotkają się już w najbliższą niedzielę w Gdyni. Wcześniej, we czwartek, Lotos podejmie w spotkaniu Euroligi Gambrinus Brno.

CCC Polkowice - Lotos PKO BP Gdynia 70:93. Kwarty: 20:24, 10:23, 22:23, 18:23. Lotos: Canty 15, Holdsclaw 15 (1), Breitreiner 13 (2), Maksimović 9, Leciejewska 9 oraz Snicyna 11, Zakula 6, Gulak 6, Jujka 5 (1), Waligórska 2, Bibrzycka 2.