Przerwana dobra nyskich siatkarzy

SIATKÓWKA. Po trzech zwycięstwach ligowych z rzędu siatkarze AZS-u PWSZ Nysa musieli uznać wyższość BBTS-u Bielsko-Biała, z którym przegrali 1:3.

Mecz lidera I ligi, nyskich akademików, ze znacznie niżej notowanym zespołem z Bielska-Białej (szóste miejsce w tabeli przed tą kolejką) wydawał się mieć jednego faworyta - AZS. Zwłaszcza że spotkanie odbywało się w "nyskim kotle".

Pierwszy set, wygrany w ciągu zaledwie kilkunastu minut do 17, wydawał się potwierdzać tę teorię. Niestety, w trzech kolejnych zaciętych partiach górą byli goście, którzy wygrali do 23, 24 i 23.

Okazało się po raz kolejny, że hala w Nysie nie jest, niestety, w tym sezonie zbyt szczęśliwa dla akademików. Jak dotychczas w sześciu spotkaniach ligowych i pucharowych przed własną publicznością zespół z Nysy wygrał tylko dwa: 3:1 z Orłem Międzyrzecz w pucharze i 3:0 z GTPS-em Gorzów w lidze, a aż cztery razy musiał uznać wyższość rywali. Stosunek setów przed własną publicznością także jest niekorzystny (11:13).

Na szczęście lepiej wiedzie się AZS-owi na wyjazdach: z ośmiu spotkań w obcych halach w tym sezonie przegrali tylko raz, w Pucharze Polski z Orłem 1:3, wygrywając w sumie aż 22 sety, a przegrywając tylko osiem.