Dwubój nowoczesny. Sukces młodzieży w Spale

Nikolina Błasiak i Łukasz Chowaniec z UKS-u 48 Częstochowa stanęli na podium podczas ogólnopolskiego finału zawodów w dwuboju nowoczesnym dzieci z cyklu Challenge Day

Impreza pod hasłem "Razem do Pekinu" odbyła się na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Zorganizował ją częstochowski UKS Atut we współpracy z Polskim Związkiem Pięcioboju Nowoczesnego. Zawody były nieoficjalnymi halowymi mistrzostwami Polski dla roczników 1997 i 1996. Na starcie stanęło 160 zawodników z 12 klubów, którzy mieli do przepłynięcia 50 m oraz 600 m biegu. Wśród 10-latków po pływaniu na czele stawki znajdowali się Błasiak i Chowaniec z UKS-u 48. Łukasz kończąc bieg na drugiej pozycji, utrzymał przewagę i tym samym wygrał finał. Nikolina zajęła trzecie miejsce. Na ósmej pozycji ukończyła zawody inna zawodniczka UKS-u 48 - Karolina Szczepanik. Piotr Suski z UKS-u Atut był siódmy, a Patrycjusz Szwej ósmy. W Spale odbyło się również spotkanie z trenerem kadry narodowej pięcioboju nowoczesnego Stanisławem Pytlem i reprezentantami Polski przygotowującymi się do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Obecni byli m.in. Edyta Małoszyc, która rozpoczynała karierę sportową w Częstochowie, oraz wychowankowie UKS-u 48 Katarzyna Wójcik i Przemysław Gałecki.