Świętokrzyscy zapaśnicy radzą sobie z rywalami z zagranicy

Trzy miejsca na podium Pucharu Polski i dwie wygrane w ogólnopolskim turnieju UKS-ów to najlepsze wyniki świętokrzyskich zawodników w Kraśniku, Chełmie i Woli.
- Jak z Polakami prawie już nie przegrywają, to musi być dobrze - cieszył się Czesław Zaborski, opiekun kadry województwa w zapasach. Miał na myśli rozgrywany w międzynarodowej stawce PP juniorów i juniorek. W Kraśniku do strefy medalowej przebił się Krzyszof Łazarski (46 kg). Także trzecie miejsce zdobył Zbigniew Dziubiński (120), a pojedynek o miejsce na podium w tej samej wadze przegrał z Białorusinem Aleksandrem Szynkorowem Sebastian Zimoląg (wszyscy Znicz Podzamcze Chęcińskie). W Chełmie wśród juniorek trzecia była Justyna Staniak ze Znicza. W walce o finał nie sprostała Nadii Kusiak z Ukrainy, ale w pojedynku o brąz poradziła sobie z jej rodaczką Wiktorią Wolantyr.

W ślady starszych idzie najmłodsze pokolenie. W Woli koło Katowic bezkonkurencyjne okazały się Sylwia Malanowicz (40 kg) i Marta Machocka (44 kg). Młodziczki reprezentują Gimnazjum w Rakowie i Madeja Ociesęki.

Pozostałe lokaty świętokrzyskiej młodzieży

Puchar Polski: kadetki: do 43 kg: 5. Ilona Sobczyńska (Znicz Podzamcze), 8. Paulina Brandys; 65 kg: Małgorzata Mierzwa (obie Guliwer Kielce); juniorki: do 55 kg: 5. Katarzyna Mazur, 9. Celina Rak (obie Znicz), 12. Paulina Fit (Madej Ociesęki); 59 kg: 5. Ewa Stelmaszczyk (Znicz).

Turniej UKS-ów: młodziczki: 44 kg: 3. Monika Kania; 48 kg: 3. Magdalena Owsińska; 52 kg: 7. Karolina Brandys (wszystkie Gimnazjum Raków); 57 kg: 3. Anna Tablica (Znicz); młodzicy: 63 kg: 7. Artur Szkwarek (Czarni Połaniec); 73 kg: 5. Adrian Kołbuc (Znicz). Drużynowo: 3. Rębów, 6. Znicz.