W jedności siła

Zapaśnicy Olimpijczyka Radom wywalczyli brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów, które rozegrano w Raciborzu
Po historycznym sukcesie, jakim było zdobycie przez kadetów Olimpijczyka prawie miesiąc temu złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski, do historii naszego miasta po znalezieniu się na podium tej imprezy przejdą również seniorzy klubu.

Osiągnięcie to nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie decyzja o połączeniu sił trzech działających w Radomiu klubów. Olimpijczyk zrzesza bowiem zawodników, którzy do 15. roku życia trenują w Reszce, Glinicach i Budowlance. Potem przechodzą do centralnego szkolenia. Tam po okiem trenera koordynatora Zdzisława Kolanka oraz szkoleniowców poszczególnych grup wiekowych: Edmunda Mieszczakowskiego (kadeci), Krzysztofa Koseły (juniorzy) i Daniela Zuby (seniorzy) pracują na sukces reprezentacji Radomia. - Są to wciąż ci sami zawodnicy i trenerzy, ale dzięki temu, że stanowią osobną grupę możemy cieszyć się z takich sukcesów jak te ostatnie. Bez połączenia klubów zapewne nigdy by ich nie było - przyznaje prezes Olimpijczyka Zbigniew Maj.

To, że w jedności drzemie ogromna siła udowodniła drużyna, która w Raciborzu podczas finału Drużynowych Mistrzostw Polski stanęła na najniższym stopniu podium. Być może w ciągu najbliższych dni okaże się, że radomianie będą cieszyć się nawet ze srebrnego medalu. Do Polskiego Związku Zapaśniczego wpłynął bowiem protest dotyczący występu w drugim zespole mistrzostw - Agrosu Żary - dwóch nieuprawnionych zawodników.

Jednak bez względu na to, w jaki sposób zostanie rozpatrzona skarga, radomska ekipa w składzie: Dariusz Trzciński, Kamil Sokołowski, Damian Zuba, Łukasz Fafiński, Paweł Lisek, Rajmund Łoboda oraz wypożyczeni z innych klubów Edward Bargischyan (Cartusia Kartuzy) i Seweryn Szreder (AZS AWF Warszawa), zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski, na stałe zapisała się w historii radomskich zapasów.

Dla ścisłości Olimpijczyk podczas imprezy w Raciborzu pokonał miejscową Unię 4:3, a musiał uznać wyższość zwycięzców mistrzostw AKS-u Piotrków Trybunalski (2:5) oraz Agrosu Żary (3:4).