Młodzi pingpongiści wypadli lepiej od seniorów

W Drzonkowie i Brzegu Dolnym odbyły się II Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne kadetów i seniorów w tenisie stołowym. Najlepiej wypadł kadet Paweł Kozieł, który wywalczył ósme miejsce.

Zawodnik lubelskiego Sygnału po awansie do turnieju głównego pokonał Dariusza Burgera (Granit Strzelin), a w ćwierćfinale uległ rozstawionemu z numerem jeden Tomaszowi Wiśniewskiemu z MRKS Gdańsk 1:4. Zwycięzca tej partii wygrał potem cały turniej. Kolega klubowy Kozieła Daniel Kisielewicz zakończył zawody na 18. pozycji, a trzeci pingpongista z naszego regionu - Kacper Żybura (UMKS Biłgoraj) był 20. Tym samym cała trójka zapewniła sobie udział w III OTK bez konieczności gry w eliminacjach wojewódzkich. Nie powiodło się natomiast Oldze Grudzień z Arki Ryki, która uplasowała się na miejscach 33-34.

Grający w Brzegu Dolnym seniorzy mieli mniej szczęścia. Rafał Łaszczyński (Alfa Radzyń Podlaski) wygrał dwie partie i wywalczył 29. lokatę. Natomiast Kamila Maruszczak z Sygnału zwyciężyła raz i została sklasyfikowana na pozycjach 29.-32. Teraz aby awansować do III OTK, oboje będą musieli zagrać w turniejach wojewódzkich.