Sport w skrócie

TENIS

Już oficjalnie w rankingu

Weronika Domagała z Returnu Radom zadebiutowała w poniedziałek na światowej liście WTA. W rankingu radomianka zajmuje obecnie 925. miejsce, mając na koncie sześć punktów. Aby znaleźć się na światowej liście tenisistek, trzeba przejść co najmniej jedną rundę trzech seniorskich turniejów o minimalnej puli nagród w wysokości 10 tys. dol. Przypomnijmy, że 16-letnia zawodniczka Returnu dokonała tego kolejno w Olecku, Kędzierzynie-Koźlu oraz Tel Awiwie.

KICK BOXING

Jeszcze nie tym razem

Bez medalu wrócił Wojciech Peryt z Kick Sportu Radom z mistrzostw świata, które rozegrano w portugalskim mieście Coimbra. Radomianin już w swojej pierwszej, ćwierćfinałowej walce uległ reprezentantowi Włoch. Przypomnijmy, że podopieczny klubowego trenera Włodzimierza Trzeciaka wystąpił w Portugalii w wersji full contact w wadze do 51 kg i była to już jego druga przygoda z mistrzostwami świata. W 2005 roku w węgierskim Szegedzie również musiał uznać wyższość przeciwnika w pierwszej rundzie. Jednak na międzynarodowej, mistrzowskiej arenie Peryt ma już znaczący sukces, którym jest brązowy medal mistrzostw Europy.

PŁYWANIE

Medale dla radomianina

Dawid Kundzik, wychowanek Wodnika Radom reprezentujący obecnie barwy AZS AWF Katowice, zdobył dwa medale wśród seniorów i trzy w kategorii młodzieżowców podczas zimowych mistrzostw Polski rozegranych w Gorzowie Wielkopolskim. Radomianin wywalczył brąz na dystansie 50 m stylem motylkowym (24,96 s) oraz stanął na najniższym stopniu podium, płynąc wraz z kolegami z katowickiej uczelni w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Ponadto siódme miejsce wśród seniorów na dystansie 50 m stylem dowolnym dało Kundzikowi drugą lokatę w klasyfikacji młodzieżowców. Z kolei najlepszy w tej kategorii wiekowej był we wspomnianym już wyścigu na 50 m stylem motylkowym. Natomiast na dwukrotnie dłuższym dystansie został sklasyfikowany wśród młodzieżowców jako trzeci.

BOKS

Trwa dobra passa

Zawodnicy Broni Radom: Patryk Szydłowski wywalczył złoty, a Artur Tomczyk srebrny medal podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Wieńczysława Kosinowa, który odbył się w Warszawie. Startujący w kategorii 54 kg Szydłowski w pojedynku finałowym pokonał na punkty (4:1) Sławomira Stłuczyńskiego ze Startu Włocławek. Z kolei w kategorii 50 kg Tomczyk przegrał jednogłośnie z Łukaszem Opiłowskim (Cristal Białystok). - Turniej obserwowali między innymi bracia Skrzeczowie, wychowankowie Kosinowa. Stwierdzili oni, że walki finałowe stały na wysokim poziomie - podkreślił trener radomskiej Broni Adam Jabłoński.

PIŁKA NOŻNA

Radomiak z pucharem

Juniorzy starsi Radomiaka triumfowali w II Międzywojewódzkim Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Jacka Narożnika. W zmaganiach, których organizatorem było Zamłynie Radom, wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. Zgodnie z regulaminem awans do finału zapewniał sobie tylko zwycięzca grupy, a zespoły, które uplasowały się na drugim miejscu, rozgrywały mecz o trzecią lokatę. I tak w spotkaniu finałowym Radomiak pokonał Juniora Radom (4:1), natomiast w małym finale pierwsza drużyna Rodziny Kielce zwyciężyła z gospodarzami rywalizacji - Zamłyniem 2:0. Na miano najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju zasłużyli piłkarze Radomiaka - Bartosz Zawadzki i Ronald Gospodarczyk. Natomiast tytuł króla strzelców przypadł Piotrowi Sawickiemu z Zamłynia, który zanotował na swoim koncie dziewięć goli. - Wszyscy uczestnicy chwalili sobie organizację turnieju. Już myślimy o kolejnej edycji i planujemy rozszerzenie wymiaru imprezy tak, aby memoriał miał zasięg ogólnopolski - poinformował "Gazetę" prezes Zamłynia Zygmunt Pluta.