Amerykański koncert Basketu

Świetna gra trójki Amerykanów zadecydowała o zwycięstwie Basketu Kwidzyn nad Stalą Ostrów 90:76 w meczu Dominet Bank Ekstraligi.

Trio Mike King - Michael Ansley - Courtney Eldridge zdobyło w sumie 67 z 90 pkt uzyskanych w tym meczu przez Basket. Cichym bohaterem spotkania był w szeregach gospodarzy Piotr Dąbrowski, który zdobył co prawda tylko cztery punkty, ale miał aż 12 zbiórek i cztery asysty, a przy tym niesamowicie harował w obronie. Jeszcze po trzech kwartach Basket prowadził tylko 57:52, ale w ostatnich 10 min kwidzyńscy Amerykanie zupełnie zdominowali boiskowe wydarzenia i udowodnili, że w sporcie liczy się nie ilość, a jakość. W zespole Stali Amerykanów grało bowiem aż sześciu, ale żaden z nich nawet nie zbliżył się do poziomu prezentowanego przez swoich rodaków z Basketu.

Bank BPS Basket Kwidzyn - Stal Ostrów 90:76. Kwarty: 22:16, 17:23, 18:13, 33:24. Basket: King 31 (4), Ansley 22, Eldridge 14 (2), Żurawski 8, Dąbrowski 4 oraz Tuljkovic 11, Mazur 0, Potulski 0, Andrzejewski 0.