I liga siatkarek: AZS KSZO ciągle przegrywa

Czwarta kolejna porażka ostrowieckich siatkarek. Zespół Jarosława Bodysa wrócił bez punktu z Bełchatowa.

Sobotnie spotkanie ostrowczanki rozpoczęły w równie fatalnym stylu jak ubiegłotygodniowy przegrany 0:3 mecz w Chorzowie z Sokołem. W pierwszym secie zdołały uciułać zaledwie 12 punktów, popełniając zatrważającą ilość błędów w przyjęciu i ataku. W drugiej partii gospodynie były nieco bardziej łaskawe dla rywalek, choć i tak pewnie kontrolowały grę (13:9, 20:13). W jedynym wygranym przez AZS KSZO secie wynik niemal przez cały czas oscylował wokół remisu (8:8, 12:12, 16:16), ale w końcówce więcej zimnej krwi, zwłaszcza w pojedynkach na siatce, wykazały przyjezdne. Nadzieje o zdobyciu w Bełchatowie choćby jednego "oczka" prysły jednak szybciej, niż się pojawiły. Ostatniego seta Skra rozpoczęła od prowadzenia 5:0, by potem sukcesywnie je powiększać i w efekcie zgarnąć całą pulę.

W najbliższy weekend siatkarki z Ostrowca zgodnie z terminarzem powinny pauzować. Zmuszone będą jednak wyjechać do Krakowa, by odrobić ligowe zaległości i rozegrać pojedynek z Wisłą (niedziela, godz. 16).

Skra Bełchatów - AZS KSZO Ostrowiec 3:1 (12, 21, - 23, 16)

AZS KSZO: Sojka, Gawron, Walawender, Żółtańska, Buzała, Kosiorowska, Kosiarska (libero) oraz Świerszcz, Wardzińska, Maj.