Siatkówka. Delic-Pol wygrał, Częstochowianka przegrała

Nasze drugoligowe zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Delic-Pol Norwid zgodnie z oczekiwaniami zdobył trzy punkty, zawiodły siatkarki Domeksu Częstochowianki

Spotkanie Delic-Polu Norwida w Strzelcach Opolskich skończyło się bez niespodzianki. Częstochowianie zdobyli trzy punkty i awansowali na piąte miejsce w tabeli II grupy II ligi.

Siatkarze Norwida wyszli na parkiet skoncentrowani i inauguracyjny set padł ich łupem. Niestety, zbyt duże rozluźnienie w kolejnej partii sprawiło, że gospodarze rozbili "ciastkarzy" do 15. Trener Janusz Sikorski potrafił jednak zmobilizować zawodników, aby wygrali dwa kolejne sety. - W drugim secie gospodarze bardzo dobrze zagrywali i napsuli nam sporo krwi - ocenia trener Delic-Polu Norwida Janusz Sikorski. - My mieliśmy olbrzymie problemy z przyjęciem. Później wszystko wróciło do normy.

Karo Strzelce O. 1 (22,25,22,13)

Delic-Pol 3 (25,15,25,25)

Delic-Pol Norwid: Kwasowski, Rożniatowski, Gadus, Dziurkowski, Gościniak, Kucharski, Auguścik (libero) - Kosmęda, Swodczyk.

Pozostałe wyniki: Rafako Racibórz - Czarni Rząśnia 1:3, Sudety Kamienna Góra - Siatkarz Wieluń 3:1, Warta Działoszyn - Rosiek Syców 3:0, UKS SMS Łódź - Bzura Ozorków 1:3.

II-ligowe siatkarki Domeksu Częstochowianki nie zdobyły punktów w Gliwicach w meczu z AZS-em Politechniką. - Niby nie gramy źle, ale przegrywamy spotkania - mówi trener Paweł Kapica.

Tylko dwa sety sobotniego meczu były emocjonujące. Pierwszy, który zakończył się zwycięstwem gliwiczanek 29:27, i trzeci, który siatkarki ze Śląska rozstrzygnęły na swoją korzyść także po wyrównanej końcówce. O drugiej partii tego spotkania wszyscy w częstochowskiej ekipie chcieliby jak najszybciej zapomnieć, gdyż Domex przegrał ją do 14. - To już kolejne spotkanie z rzędu, kiedy nie potrafimy opanować emocji w końcowych fragmentach setów - mówi Kapica.- Szkoda, gdyż nie zasłużyliśmy na to, aby z Gliwic wrócić bez punktu.

AZS Gliwice 3 (29, 25, 25)

Częstochowianka 0 (27, 14, 23)

Częstochowianka: Matusiak, Pietroczuk, Cieplińska, Krzyżanowska, Czok, Siuda, Bury (l) - Feć, Madejska, Chyra, Sokalska.

Pozostałe wyniki: MOSiR Mysłowice - Płomień Sosnowiec 3:1, MKS Świdnica - Gwardia II 2:3, MKS Zawiercie - MCKiS Jaworzno 1:3.