BKS Aluprof Bielsko-Biała w 1/8 Pucharu CEV

Akademiczki z Hiszpanii były tylko tłem dla siatkarek BKS Aluprof. Bielszczanki w dwumeczu nie straciły nawet seta i pewnie awansowały do najlepszej szesnastki Pucharu CEV. W kolejnej rundzie BKS zmierzy się z mistrzyniami Rumunii
Siatkarki z Burgos dwukrotnie z rzędu były w Final Four Pucharu CEV. W tym sezonie swój udział kończą jednak już na etapie 1/16. - Nie ma co komentować, wynik mówi sam za siebie. Sześć straconych setów, zero zdobytych - bezradnie rozkładał ręce po sobotnim meczu w Bielsku Jose Miguel Perez, trener Hiszpanek.

Czy to bielszczanki są tak silne, że pozbawiły szans mocarną ekipę z minionego sezonu? Siłę BKS na progu sezonu trudno oceniać, pewne jest natomiast, że zespół z Burgos to zupełnie inna ekipa od tej, która jeszcze kilka miesięcy temu święciła sukcesy w Europie. Trener Perez stracił m.in. reprezentantkę Kuby, Włoszkę, solidną Ukrainkę i Słowaczkę.

- Teraz BKS przewyższa nas pod każdym względem: taktycznym, technicznym i nawet doświadczenia na arenie międzynarodowej - przyznał szkoleniowiec Universidad Burgos.

W sobotę gospodynie dały pograć rywalkom 65 minut. I tak za długo, bo gdyby nasze zawodniczki były bardziej skoncentrowane, to spotkanie mogło się skończyć o kwadrans wcześniej. Przyjezdne odrobiły sporo strat w końcówce drugiego seta, a potem prowadziły w miarę wyrównaną grę w secie trzecim. Dopiero na finiszu nasze przypomniały sobie, że na wyjeździe łatwo wygrały 3:0.

Mecz skończyło sześć kolejnych punktów BKS-u i asowa zagrywka Karoliny Ciaszkiewicz. - Na pewno nie było tak, że już w szatni byłyśmy pewne wygranej. Musiałyśmy się mocno starać - skromnie przyznała Milena Sadurek, rozgrywająca i kapitan bielszczanek. W Kolejnej rundzie rywalem drużyny trenera Wiktora Kreboka będzie rumuński Metal Galati. Zespół prowadzi trener reprezentacji Serbii Zoraz Terzić, a w gronie zawodniczek ma swojej podopieczne z kadry Serbii oraz m.in. Kubankę.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Universidad Burgos 3:0 (25:22, 25:16, 25:16)

BKS: Sadurek, Ciaszkiewicz, Staniucha-Szczurek, Bamber, Gajgał, Studzienna, Maj (libero) oraz Strządała.

Universidad: Segui, Gonzales, Herms, Hernandez, Miłosierdowa, Mendoza, Ramirez (libero) oraz Sarmiento, Sanchez.

Stan rywalizacji: 2:0 i awans BKS Aluprof